Televize od Samsungu umožňují přístup k iTunes a podporují AirPlay 2

Na televizích Samsung možné přistupovat k iTunes. Uživatelé zařízení od Applu, kteří mají v iTunes nakoupené filmy, si je mohou snadno pouštět i na televizi od Samsungu. Jihokorejský výrobce na nich podporuje i AirPlay 2, protokol Applu pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku.

Uživatele jablečné digitální služby těší, že na televizích Samsungu nalezli po aktualizaci na nový firmware aplikaci iTunes Movie and TV Shows. Ta není jen pasivní branou k filmové sbírce uživatele, nýbrž plnohodnotným klientem pro iTunes, kde je možné filmy z iTunes i jednoduše nakupovat. Aplikace je být dostupná ve 100 zemích světa.

V kontextu dřívější striktní uzavřenosti ekosystému Applu je otevírání služby zajímavým krokem. Exkluzivní aplikace navíc přichází na chytré televize firmy, jíž Apple v minulosti nemohl přijít na jméno a vedl s ní vleklé spory, které se týkaly kopírování iPhonu.

Co se týče podpory AirPlay 2, ta se týká hned 190 trhů. Novinka přinese majitelům zařízení od Applu a nové chytré televize od Samsungu možnost bezdrátově vysílat obsah z iPhonu, iPadu či Macu přímo do televize. Uživatel si tak může spustit na velké obrazovce film, hudbu, podcast či fotografie a videa z dovolené.