Trénink pro unavené oči. Blink chce uvolňovat od digitálního stresu a napětí skrze oční gymnastiku

Digitální wellness nástroje jsou díky příchodu moderních mobilních technologií dostupnější více než kdy jindy. Míří především na sortu uživatelů, kteří jsou paradoxně zahlceni zprávami, notifikacemi a dalšími prvky ze svých chytrých zařízení.

Stačí si vzpomenout na komplexní iOS aplikaci pro meditaci a zlepšení duševního zdraví Calm, jejíž tvůrci dosáhli na jednu miliardu dolarů v tržním ohodnocení.

V dnešním světě tak jde o velké téma a App Store bývá poměrně pravidelně doplňován novými nástroji, které mají za cíl uvolnit uživatele a dopřát jim přes své rozhraní a funkce trošku klidu od stresujících digitálních nástrah.

Aplikace Blink – oční gymnastika

To se týká i relativně nové aplikace Blink, jež k této specifické oblasti přistupuje jinak než ostatní. Soustředí se totiž na oči uživatele a pomáhá k jejich relaxaci.

Pro samotného uživatele pak jde o jednoduchý proces: jediné, co musí dělat, je kopírovat svýma očima oči virtuální, které se objevují na displeji iPhonu. Ty se občas podívají doleva, někdy nahoru, poté doprava a samozřejmě i dolů.

To vše v účinném opakování, které je vyžadováno. Díky aplikaci je tak možné trénovat oči těmito jednoduchými pohyby, jež by měly ulevit od stresu a neklidných situací.

Blink navíc k celému procesu přistupuje velmi zodpovědně a vyzývá uživatele, aby dělali totéž. To je důvod, proč je zapotřebí si nastavit pravidelné notifikace, které upozorní na to, že se blíží další „trénink“.

Tím pádem by se měla odložit veškerá práce, ideálně se zavřít do klidného prostoru a pár minut kroutit očima podle pochopitelně znázorněných návodů.

Pro co nejpřesnější funkčnost využívá Blink schopnosti kamerové systému TrueDepth, který je používán pro bezpečnostní platformu Face ID. Ta totiž pohyb očí dokáže spolehlivě měřit, čímž je možné zaručit správné výsledky.

Je tedy jasné, že aplikaci lze používat pouze na iPhonu X a novějších a aktuálních iPadech Pro – Touch ID v tomto směru příliš mnoho užitku neposkytne.

Blink je nabízena zdarma, a to hlavně z důvodu, aby tvůrci nasbírali co nejvíce zpětných reakcí. Zajímavé také je, že aplikace původně vznikla z hackathonu, kde se ihned těšila velké oblibě.

Obličejová jóga – k čemu je dobrá?

Obličejová jóga je forma cvičení, při které se používají obličejové svaly k tonizaci a tvarování obličeje. Tato forma cvičení je stále populárnější jako způsob, jak snížit známky stárnutí a zlepšit celkový vzhled obličeje.

Obličejová jóga je forma cvičení obličeje, která vychází ze starověké praxe jógy. Cvičení obličejové jógy se datuje již několik století a bylo používáno japonskými gejšami, čínskými císaři a indickými jogíny.

Dnes je obličejová jóga stále populárnější jako způsob redukce vrásek a zlepšení tonusu pleti. Cvičení může také pomoci snížit otoky, zlepšit kontury obličeje a dodat obličeji mladistvější a živější vzhled.

Obličejová jóga zahrnuje řadu různých pozic a pohybů, které se zaměřují na konkrétní svaly v obličeji. Cvičení lze provádět doma a nevyžaduje žádné speciální vybavení ani produkty. Jediné, co je potřeba, je pohodlné místo pro cvičení a ochota věnovat se pravidelnému cvičení.

Obličejovou jógu lze provádět několik minut denně a může se stát součástí pravidelného kosmetického režimu.

Oční gymnastika – k čemu je dobrá?

Pokud někdo tráví většinu dne u počítače nebo na digitálních obrazovkách, měl by zvážit oční gymnastiku. Oční gymnastika je forma fyzické aktivity speciálně navržená pro posílení a zlepšení funkce očí.

Pomáhá uvolnit oči a snížit jejich únavu a napětí. Oční gymnastiku lze provádět různými způsoby, včetně očních cvičení a relaxačních technik. Oční gymnastika pomáhá zlepšit vidění tím, že zvyšuje pružnost a sílu očních svalů.

Mezi příklady oční gymnastiky patří přetáčení očí, zaostření na nějaký předmět a následné opětovné zaostření a rychlé mrkání. Přínosné mohou být také oční relaxační cviky, jako je masírování očí dlaněmi.

Oční gymnastika pomáhá zlepšit vidění a snížit únavu a napětí očí. Může také pomoci zlepšit koncentraci, snížit bolesti hlavy a migrény a zlepšit celkovou náladu.