Netflix přestává předplatitelům umožňovat platby přes App Store

Tržiště aplikací App Store, které provozuje Apple již takřka 10 let, stejně jako Google Play od Google, jsou pro vývojáře stále nejjednodušším způsobem, jak vlastním aplikacím zajistit viditelnost. Jakmile se ovšem začne aplikacím na tržišti dařit, snaží se najít způsob, jak se Apple Store i Google Play vyhnout. Proč? Obě služby si účtují v prvním roce publikace 30 % ze všech plateb prostřednictvím jejich platformy, následující roky se poté poplatek snižuje na polovinu.

To je problém především pro služby, které sází na dlouhodobé předplatitele, ať už jde o Spotify, HBO Go či Netflix. Například Spotify na App Store účtovalo americkým zákazníkům 12,99 dolaru za měsíc s tím, že pokud začnou za streamingové služby platit přímo přes Spotify.com, cena jim bude snížena na 9,99 dolaru měsíčně. Na tuto vlnu chce nyní naskočit i zmíněný Netflix, který začal ve 33 zemích, včetně České republiky, testovat alternativní platby.

Až do konce září přestane Netflix novým zákazníkům a těm, kterým neprošla platba, na zmíněných trzích možnost platby přes iTunes ukazovat a přesměruje je na svůj mobilní web, kde budou moci zadat platební údaje pro pravidelné měsíční platby.

Pro Netflix to tak může znamenat potenciální nárůst tržeb na jednoho zákazníka i o více než 10 procent. Že je to pro streamingového giganta zásadní krok značí i fakt, že je Netflix dlouhodobě jednou z nejlépe vydělávajících aplikací na App Store vůbec.

Razantní změny již udělal Netflix dříve s Google Play, kde letos v květnu novým zákazníkům platby prostřednictvím Googlu zakázal a postupuje podobným způsobem, jako na testovacích trzích s App Store. Stávající zákazníci samozřejmě platí za služby dále až do doby, než platby nebo účet pozastaví.

Stejný přístup mimo Spotify využil také Amazon u své aplikace na čtení knih Kindle. Aplikaci jako takovou si lze z App Store stáhnout, ale všechny transakce poté probíhají přes rozhraní mobilního webu, čímž může Amazon využít platbu s mnohem nižšími poplatky.

V rámci Netflixu ovšem není zatím jisté, zda budou platby přes App Store opravdu zrušeny nebo půjde pouze o dočasný test, informuje server TechCrunch.

Netflix

S rozvojem streamovacích služeb se Netflix stal jedním z nejoblíbenějších způsobů sledování filmů a televizních pořadů. Netflix má obrovskou knihovnu obsahu, od klasických televizních pořadů až po nové a vzrušující původní seriály. Kromě toho, že je Netflix skvělým zdrojem zábavy, stal se také důležitou součástí zábavního průmyslu.

Úspěch Netflixu je z velké části způsoben jeho inovativním přístupem ke streamování. Na rozdíl od tradičních kabelových společností nevyžaduje Netflix předplatné ani dlouhodobý závazek.

Místo toho zákazníci platí měsíční poplatek a mohou sledovat, co chtějí, aniž by se museli obávat smluv nebo skrytých poplatků. Díky tomu se Netflix stal pro mnoho lidí atraktivní volbou, protože jim umožňuje sledovat, co chtějí a kdy chtějí.

Netflix se také stal významným hráčem v oblasti produkce původního obsahu. Tato streamovací služba v posledních letech produkovala některé z kritikou nejoceňovanějších a nejoblíbenějších seriálů, jako jsou House of Cards, Stranger Things, The Crown a Orange is the New Black. Původní obsah Netflixu je oceňován pro svou kvalitu a pomohl streamovací službě dostat se do popředí zábavního průmyslu.

Netflix je také známý svým uživatelsky přívětivým rozhraním. Služba je snadno ovladatelná a je neustále aktualizována o nové funkce. Služba Netflix je také dostupná na různých zařízeních, což usnadňuje sledování oblíbených pořadů na cestách.

Netflix celkově způsobil revoluci ve způsobu, jakým lidé sledují televizi a filmy. Díky rozsáhlé knihovně obsahu, původním seriálům a uživatelsky přívětivému rozhraní se Netflix stal nedílnou součástí zábavního průmyslu.

Jak si předplatit Netflix

Pokud hledáte pohodlný způsob, jak sledovat své oblíbené televizní pořady a filmy, je předplatné služby Netflix vynikající volbou. Netflix je streamovací služba, která nabízí široký výběr filmů, televizních pořadů, dokumentů a dalších. Je také neuvěřitelně snadné se zaregistrovat k Netflixu a začít streamovat, jakmile si vyberete tarif.

Prvním krokem k přihlášení k odběru služby Netflix je vytvoření účtu. To můžete udělat tak, že přejdete na stránky Netflix.com a kliknete na tlačítko Sign Up. Zde zadáte svou e-mailovou adresu a vytvoříte si heslo. Po nastavení účtu si budete moci vybrat tarif a způsob platby.

Na výběr jsou tři plány: Basic, Standard a Premium. Základní je nejlevnější varianta a umožňuje streamovat obsah vždy na jednom zařízení. Standard je o něco dražší a umožňuje streamovat na dvou zařízeních současně. Premium je nejdražší možnost a umožňuje streamovat na čtyřech zařízeních současně.

Po výběru plánu je třeba zadat platební údaje. Netflix přijímá hlavní kreditní karty, PayPal a některé předplacené karty. Po zadání platebních údajů můžete začít streamovat.

Předplatit si službu Netflix a začít streamovat je snadné. Stačí si vytvořit účet, vybrat si tarif a zadat platební údaje. Se službou Netflix získáte přístup k široké nabídce filmů, televizních pořadů a dalších služeb.