Barvy, výkon, ověřený vzhled a atraktivní cena. Mladý designér láká na nový iPhone 9

Vždy, když se blíží zásadní nový produkt od Applu, reagují na to fanoušci po svém. Jedni netrpělivě pročítají všechny dostupné informace a odpočítávají poslední dny do odhalení, druzí se naopak profilují do zaměstnanců marketingového oddělení firmy a navrhují různé reklamní grafiky i spoty, jak by si novinku představovali.

Designér Mauro Battino vytvořil nové video, které slouží jako propagační reklamní spot pro takzvaný iPhone 9, jenž má sloužit jako vstupní model do světa jablečných telefonů a pro některé může znamenat dobrou alternativu k oblíbenému modelu SE.

iPhone 9

iPhone 9 je další vlajkovou lodí řady iPhone společnosti Apple. Byl uveden na trh v roce 2020 a byl vybaven některými z dosud nejpokročilejších technologií.

K vybavení iPhone 9 patří 6,5palcový OLED displej s rozlišením 2 436 x 1 125 pixelů, výřez pro přední fotoaparát, podobně jako iPhone XS a iPhone XS Max. Dále procesor A13, 4 GB RAM a 64GB úložiště.

Fotoaparát iPhonu 9 má 12Mpx širokoúhlý objektiv s optickou stabilizací obrazu a 7Mpx přední fotoaparát. Podporuje bezdrátové nabíjení a je vodotěsný.

iPhone 9 běží na systému iOS 13, což je nejnovější verze mobilního operačního systému společnosti Apple. Obsahuje funkce, jako je tmavý režim, vylepšený multitasking a rozšířená realita.

Nový iPhone 9

Byť jde o nadšenecké video, které nemá s profesionální prací týmu z Applu formálně nic společného, dává zajímavou představu, jak může nový stroj vypadat.

Battino vsadil na barvy, což je patrné hned z úvodního obrázku, a patrně se tak inspiroval jednou z tapet, která byla poprvé součástí iPhonu X. Dále vyobrazuje nový iPhone v různých dynamických pohybech a navozuje hravou atmosféru, jež má částečně symbolizovat i dostupnost tohoto zařízení.

Podle odhadů se totiž novinka bude pohybovat okolo 14 tisíc korun, byť definitivní cena není známá.

Co je ovšem nejdůležitější: i Battino věří, že „entry model“ prakticky zrecykluje design původního iPhonu 8, což je téměř stoprocentní. Apple patrně nebude vymýšlet žádný nový design, ale vsadí na ověřenou strukturu z tučnými rámečky nad a pod 4,7palcovým displejem, čímž ušetří značné náklady na vývoj.

I skleněná záda budou v podobných linkách, i když se očekává, že přijdou v kouřovém kabátku.

Ve videu je pak vyzdvihována i pokročilá kamera (pravděpodobně na jednočočkové bázi) a výkonný procesor A13 Bionic, který tepe v iPhonech 11, respektive 11 Pro. Podle očekávání nepočítá ani s Face ID, technologií na bázi snímání obličeje, která bude nahrazena Touch ID pro otisk prstu.