Apple na dráty nezapomíná. Dokazuje to Powerbeats4 s čipem H1 a pozměněným designem

Apple se nesoustředí pouze na bezdrátová sluchátka. Nové produkty nemusí být jen další generací AirPodů (což je nicméně také možné), ale aktualizací známého modelu Powerbeats značky Beats by Dre, kterou má firma pod svými křídly.

Ten se proslavil především svým drátovým spojením okolo krku a ačkoliv Apple tento formát s příchodem zcela bezdrátových Powerbeats Pro odsunul, pravděpodobně na něj nezanevřel.

Je jasné, že sluchátka bez jakéhokoliv kabelu značí budoucnost takzvaného mobilního poslechu. Ať už při chůzi městem, uklízení doma nebo sportování. Přítomnost decentního, měkkého kabelu se však může v jistých případech hodit, především pak během zvýšené sportovní aktivity, kdy hrozí, že by pecky bez drátu mohly vypadnout. To je důvod, proč Apple stále živí řadu Powerbeats.

Nejnovější zpráva magazínu WinFuture nyní odhaluje prvky, s nimiž by měly takzvané Powerbeats4 přijít. Podle očekávání půjde o podobný design – krátký kabel a „zakroucené“ pecky se silikonovými háčky za uši.

Nebude chybět ani ikonické písmeno „b“ coby logo značky Beats by Dre. Na druhou stranu by měl být jinak vyřešen zmíněný kabel, který bude natažen z přední části sluchátek, nikoliv zadní. Zajímavé budou i technologie skryté uvnitř, konkrétně výdrž na baterii a čip.

Pochopitelně se výdrž na jedno nabití zvedne a předpokládá se, že nová verze sportovních sluchátek dosáhne na patnáct hodin aktivního poslechu hudbu. To by mělo být zhruba o tři hodiny více než aktuální Powerbeats3 Wireless, které Apple prodává za 5,5 tisíce korun. Součástí bude i možnost rychlonabíjení, kdy pět minut na nabíječce doručí zhruba jednu hodinu dalších poslechu.

Síla čipu H1

S tím se pojí i rychlost párování. Stejně jako AirPody a Powerbeats Pro i Powerbeats4 dorazí s čipem H1, díky kterému není nutné složitě zacházet do nastavení pro spárování přes Bluetooth – stačí sluchátka jen „otevřít“ poblíž iPhonu nebo Apple Watch a pár vteřin počkat. Tento čip se velmi dobře osvědčil mezi uživateli a je naprosto logické, že s ním Apple počítá i u tohoto modelu.

Po stránce barevných kombinací by nové Powerbeats měly dorazit tradičně v bílé a černé. Novinkou bude červená varianta, pravděpodobně ve spolupráci s organizací (RED). Nyní je otázkou, kdy vstoupí na trh.

Aktuálně se skloňují zpravidla další AirPody (včetně těch v náhlavní struktuře), tudíž na ikonické Powerbeats není tolik prostoru. Lze očekávat, že je Apple vydá tajně pomocí tiskové zprávy, a to za podobnou cenu jako aktuální Powerbeats3 Wireless.