Vernisáž světově unikátní herní výstavy stavebnice SEVA

Vernisáž světově unikátní herní výstavy stavebnice Seva – SVĚT KOSTIČEK® se uskuteční ve čtvrtek 16. ledna v 17 hodin ve výstavních sálech teplického zámku.

Velkým lákadlem bude například detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly nebo dvoupohledová budova hasičárny, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o pěti herních zónách.

Součástí výstavy  je soutěž o stavebnice.

Výstava je od 17 ledna otevřena denně mimo pondělí, pro školy a školky již v dopoledních hodinách od 10 do 12, odpoledne od 13 do 17 hodin.

Výstava nabídne unikátní expozici vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra a výběr továrních sad této stavebnice. V dětské herně se představí kostičky z dalších stavebnic českých značek. Z české stavebnice SEVA® představí autor výstavy, rekordman a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr jedinečnou vlastní tvorbu, do které se řadí zvířata v životní velikosti, společenské hry, modely vozidel a další zajímavé stavby.

Novinkou z dílny autora je skulptura kostlivce v životní velikosti dospělého muže s pohyblivými končetinami tak, jak je tomu ve skutečnosti, dále model upíra sedícího na královské židli. Poprvé se v expozici také představí dvoupohledový model kostela s hřbitovem, který je se svými rozměry adeptem na zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Na výšku měří úctyhodných 201 cm, je seskládán z více než 25.000 dílů stavebnice Seva. Díly modelu nejsou nijak lepeny ani modifikovány. Na pokladně zámku si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice a SEVA® dílky.