Více českých titulků, dabingů i lokálního obsahu. Česká verze Netflixu má být spuštěna už brzy

Na poli televizních streamovacích služeb bude pořádně dusno. Svá želízka totiž do ohně hodil Apple i Disney a velikánům jako Netflix nebo HBO přibyla velice silná konkurence s obrovskými rozpočty a pevným odhodláním. Obě nové služby mimo jiné dorazí i do Česka.

Právě v příchodu Apple TV+ a Disney+ na tuzemský trh může být zajímavá souvislost s tím, co Netflix v té době podnikal. Poslední týdny totiž chystal českou lokalizaci své streamovací aplikace.

O tom, že by filmy a seriály na Netflixu měly být lépe zpřístupněny českým divákům, se hovoří už delší dobu. Náznak dal před časem i magazín Hollywood Reporter, který informoval o tom, že se vedení firmy chce více zaměřovat na středoevropské a východoevropské trhy a nabízet jim lokalizovaný obsah.

Netflix česky a s lokálním obsahem

Lokalizovaným obsahem se pak myslí nejen více filmů a seriálů s danými titulky (v tomto případě českými) a dabingem, ale také například originální pořady odehrávající se přímo v dané zemi. Tento scénář například proběhl v Belgii a je dost pravděpodobné, že se promítne i do jiných zemí.

V kontextu Česka bylo však na pořadu především zajišťování českých titulků a dabingů. Jak reportují Seznam Zprávy, Netflix měl údajně „vytěžovat kapacity“ dabingových studií, nakupovat práva k českým filmům a shánět nové zaměstnance pro českou pobočku.

Co se týče samotného obsahu, jakmile bude Netflix nabízen v lokalizované podobě, měly by se na něm objevit filmy jako Já, Olga Hepnarová, Kozí příběh nebo Trabantem až na konec světa. Dohromady pak má přibýt až 150 nových snímků.

Důležitou otázkou ale zůstává, kdy přesně bude český Netflix spuštěn. Jak jsme informovali výše, mělo by se tak stát ještě tento týden, což může potvrzovat i překlad jednotlivých screenshotů pro iOS a iPadOS aplikaci v App Storu a ostatně i na Apple TV.

Netflix obecně

Netflix je americká streamovací mediální platforma, která poskytuje předplatitelům filmy a televizní seriály prostřednictvím internetu. Společnost Netflix byla založena v roce 1997 a její sídlo se nachází v Los Gatos v Kalifornii.

Jedná se o přední světovou streamovací platformu, která má více než 167 milionů předplatitelů ve 190 zemích. Netflix nabízí řadu různých typů obsahu, včetně filmů a televizních pořadů, kromě seriálů a filmů s původním obsahem.

Netflix také nabízí různé plány předplatného, včetně měsíčních a rodinných plánů, a cenové nabídky svých služeb. Obsah společnosti Netflix je přístupný na různých platformách, jako jsou streamovací zařízení, televizory, počítače, tablety a chytré telefony.

Disney+

Disney+ je nedávno spuštěná streamovací služba společnosti Disney. Nabízí předplatitelům přístup k obrovské knihovně obsahu Disney, včetně filmů a televizních pořadů společností Disney, Pixar, Marvel, National Geographic a Star Wars.

Předplatitelé navíc získají přístup k exkluzivním originálním filmům, jako je například The Mandalorian a High School Musical: The Musical: The Series. Služba je dostupná na více zařízeních a předplatitelům nabízí možnost stahovat obsah pro sledování offline.

V neposlední řadě služba Disney+ zahrnuje také přístup k balíčku Disney+, který kombinuje služby Disney+, Hulu a ESPN+ za zvýhodněnou cenu.

Apple Tv+

Apple TV+ je předplacená služba videa na vyžádání od společnosti Apple Inc., která je určena výhradně pro původní obsah. Služba byla oznámena v březnu 2019 a spuštěna v listopadu 2019.

Nabízí exkluzivní originální pořady a filmy od nejkreativnějších světových vypravěčů včetně hvězd a producentů ze světa zábavy, špičkových filmařů, oceňovaných režisérů a dalších. Apple TV+ nabízí personalizovaná doporučení ke sledování na základě toho, co uživatel sleduje a co se mu líbí.

Předplatitelé mohou sledovat nebo stahovat obsah na různých zařízeních včetně Apple TV, iPhonů, iPadů a Apple TV a také online v aplikaci Apple TV a na vybraných platformách třetích stran. Svůj obsah mohou sledovat i offline. Služba je dostupná ve více než 100 zemích a regionech.