Virtuální realita v aplikaci Google Mapy

google_mapy

Google oznámil, že rozšiřuje testování nové funkce s názvem Live View. Od tohoto týdne přinese funkce beta verze pro zařízení Android podporující Google ARCore a iOS, prostřednictvím rámců ARKit společnosti Apple (AR = augmented reality, rozšířená/ virtuální realita).

Live View, které bylo původně testováno na smartphonech Pixel, umožňuje uživatelům vidět Mapy Google ve virtuální realitě. Stačí jen zvednout telefon a aplikace Vám do hledáčku fotoaparátu umístí šipky a další pokyny o tom, kam se všude můžete podívat.

Další nové funkce?

Společnost Mountain View také zklamala některé uživatele, když oznámila, že zruší svou aplikaci Trips. Nakonec společnost přesunula některé ze svých funkcí, související s cestováním, do aplikace Google Mapy.

Jediné, co musíte udělat, je kliknout na nabídku „Hamburgeru“ na vyhledávácí liště a poté kliknout na Vaše místa – Rezervace a zobrazit podrobnosti o cestování. Vyberete si požadovanou lokaci a zobrazí se Vám příslušné rezervace hotelů a letů. Google dodává, že tyto údaje jsou přístupné i offline. To je velké plus pro ty, kteří na svých cestách v zahraničí nemají mobilní datový tarif nebo připojení k Wi-Fi.