Virtuální realita v aplikaci Google Mapy

google_mapy

Google oznámil, že rozšiřuje testování nové funkce s názvem Live View. Od tohoto týdne přinese funkce beta verze pro zařízení Android podporující Google ARCore a iOS, prostřednictvím rámců ARKit společnosti Apple (AR = augmented reality, rozšířená/ virtuální realita).

Live View, které bylo původně testováno na smartphonech Pixel, umožňuje uživatelům vidět Mapy Google ve virtuální realitě.

Stačí jen zvednout telefon a aplikace do hledáčku fotoaparátu umístí šipky a další pokyny o tom, kam se všude může uživatel podívat.

Další nové funkce?

Společnost Mountain View také zklamala některé uživatele, když oznámila, že zruší svou aplikaci Trips. Nakonec společnost přesunula některé ze svých funkcí, související s cestováním, do aplikace Google Mapy.

Jediné, co musí uživatel udělat, je kliknout na nabídku „Hamburgeru“ na vyhledávácí liště a poté kliknout na „Vaše místa – Rezervace“ a zobrazit podrobnosti o cestování.

Uživatel si vybere požadovanou lokaci a zobrazí se mu příslušné rezervace hotelů a letů. Google dodává, že tyto údaje jsou přístupné i offline. To je velké plus pro ty, kteří na svých cestách v zahraničí nemají mobilní datový tarif nebo připojení k Wi-Fi.

TIP: Rezervace hotelů je možné jak v České republice tak i v zahraničí, například v Kanadě, kde se bude určitě hodit Allianz cestovní pojištění a jak si zajistit nejvýhodnější cestovní pojištění?.