Xiaomi – Šílené produkty, o kterých jste nejspíš ani nevěděli!

xiaomi

Xiaomi je známým výrobcem chytrých telefonů, ale společnost je také známá díky svým inteligentním produktům. Seznam produktů je široký, od šílených až po překvapivě užitečné a relativně neznámé výrobky, které Xiaomi vyrobilo.

Xiaomi Mijia překladač je zařízení podobné smartphonu, které má celou řadu mikrofonů a kameru na zadní straně zařízení. Obrazovku 4,1 palce může uživatel použít k prohlížení přeloženého textu, pokud je uživatel připojen k Wi-Fi.

Univerzální překladač

Xiaomi tvrdí, že podporuje až 18 jazyků. Šest mikrofonů zachytí zvuk z obou stran zařízení a nabídne překlad zvuku. Jako bonus se může tento překladač Mijia použít jako přenosný hotspot.

TIP: Překlad lze využít během cestování, například do města Budapešť. Hodit by se během cest mohlo cestovní pojištění ČSOB nebo KB cestovní pojištění ke kartě.

Vysílačka Walkie-Talkie

Xiaomi vytvořilo také i vysílačku. Nyní, ve svém druhém vydání, s dosahem až 5 kilometrů, obsahuje tato vysílačka Xiaomi i FM rádio a Bluetooth.

Společnost Xiaomi samozřejmě našla i způsob, jak ji vyladit. Vysílačka se může spárovat s telefonem přes aplikaci a navíc se může posílat poloha a také krátké zprávy na jinou vysílačku – a to i bez připojení. Což je velmi chytré.

Bezdrátové nabíjení – držák do auta

Držáky do auta se většinou přilepí na palubní desku nebo připevní k větracímu otvoru klimatizace. Tento produkt Xiaomi je však o krok vpřed. Bezdrátová nabíječka Xiaomi podporuje bezdrátové nabíjení 20 W.

Dávkovač mýdla

Pravděpodobně nikdo z uživatelů si nikdy nemyslel, že jedna z nejpopulárnějších značek smartphonů, může vyrábět také dávkovače mýdla.

Na spodní straně trysky se nachází infračervený detektor pohybu. Jedná se o jednoduchý a dostatečně elegantní design.

Zastřihovač chloupků v nose

Proč by tato značka měla vyrábět hygienické výrobky? Po řadě elektrických holících strojků Xiaomi se zde však objevil i tento zastřihovač chloupků.

Infračervený kohoutek

Xiaomi inteligentní kohoutek je velmi výhodné řešení, který ulehčí práci v domácnosti. Stejně jako výše zmíněný dávkovač mýdla, kohoutek používá infračervené záření k detekci ruky a řízení průtoku vody.

Samotný kohoutek umožní, aby voda tekla po dobu tří minut, ale může se kdykoliv zamávat, aby se proud vody vypnul.

Ninebot Unicycle – jednokolka

Ninebot Unicycle je motorizované kolo, které je schopné vyjet až do 25 stupňového kopce. S maximální rychlostí 45 km/h se může stát i velmi nebezpečným.

Společnost navrhuje nastavit si bezpečný režim a to 20 km/h. Ninebot dokáže jet až 90 kilometrů na jedno nabití a má 18 palcová kola, která mohou jet nejrůznějšími typy terénu.

Mijia Balance Wheel

V průběhu let provedla společnost řadu investic do začínajících městských mobilit. Mijia Balance Wheel, dvojice jednostopových motorových kol, která mohou jet v rychlosti 12 km/h.

Nejsou zde žádné popruhy k udržení rovnováhy, takže udržení se na této desce, je zcela na schopnostech daného uživatele.

Otvírák na víno a zátka

Stejně jako většina produktů, tak je i tento produkt mimořádně elegantním řešením. Otvírák na víno je v podstatě motorizovaná vývrtka, která dokáže otevřít láhev vína za méně než 6 sekund.

Jako bonus Xiaomi prodává také uzávěry na láhve vína, takže se již nemusí zápasit s korkovou zátkou.