Xiaomi – Šílené produkty, o kterých jste nejspíš ani nevěděli!

xiaomi

Xiaomi je známým výrobcem chytrých telefonů, ale společnost je také známá díky svým inteligentním produktům. V tomto seznamu Vám ukážeme od šílených až po překvapivě užitečné a relativně neznámé výrobky, které Xiaomi vyrobilo.

Univerzální překladač

Xiaomi Mijia překladač je zařízení podobné smartphonu, které má celou řadu mikrofonů a kameru na zadní straně zařízení. Obrazovku 4,1 palce můžete použít k prohlížení přeloženého textu, pokud jste připojeni k Wi-Fi. Xiaomi tvrdí, že podporuje až 18 jazyků. Šest mikrofonů zachytí zvuk z obou stran zařízení a nabídne Vám překlad zvuku. Jako bonus můžete tento překladač Mijia použít jako přenosný hotspot.

Vysílačka Walkie-Talkie

Xiaomi vytvořilo také i vysílačku. Nyní, ve svém druhém vydání, s dosahem až 5 km, obsahuje tato vysílačka Xiaomi i FM rádio a Bluetooth.

Společnost Xiaomi samozřejmě našla i způsob, jak ji vyladit. Vysílačku můžete spárovat se svým telefonem přes aplikaci a posílat svou polohu a krátké zprávy na jinou vysílačku – a to i bez připojení. Což je velmi chytré.

Bezdrátové nabíjení – držák do auta

Držáky do auta většinou přilepíte na palubní desku nebo připevníte k větracímu otvoru klimatizace a nic moc neřešíte. Tento produkt Xiaomi je však o krok vpřed. Bezdrátová nabíječka Xiaomi podporuje bezdrátové nabíjení 20 W.

Dávkovač mýdla

Pravděpodobně nikdo z Vás si nikdy nemyslel, že jedna z nejpopulárnějších značek smartphonů, může vyrábět také dávkovače mýdla. Na spodní straně trysky se nachází infračervený detektor pohybu. Jedná se o jednoduchý a dostatečně elegantní design.

Zastřihovač chloupků v nose

Proč by tato značka měla vyrábět hygienické výrobky? Po řadě elektrických holících strojků Xiaomi se zde však objevil i tento zastřihovač chloupků.

Není to sám o sobě high-tech produkt, ale přesto ho zařadíme do tohoto seznamu.

Infračervený kohoutek

Xiaomi inteligentní kohoutek je velmi výhodné řešení, který Vám ulehčí práci v domácnosti. Stejně jako výše zmíněný dávkovač mýdla, kohoutek používá infračervené záření k detekci ruky a řízení průtoku vody. Samotný kohoutek umožní, aby voda tekla po dobu tří minut, ale můžete kdykoliv zamávat, abyste proud vody vypnuli.

Ninebot Unicycle – jednokolka

S Ninebotem se konečně dostáváme do podivné kategorie. Jedná se o motorizované kolo, které je schopné vyjet až do 25 stupňového kopce. S maximální rychlostí 45 km/h se může stát i velmi nebezpečným. Společnost navrhuje nastavit si bezpečný režim a to 20 km/h. Ninebot dokáže jet až 90 km na jedno nabití a má 18 palcová kola, která mohou jet nejrůznějšími typy terénu.

Mijia Balance Wheel

V průběhu let, provedla společnost řadu investiv do začínajících městských mobilit. Mijia Balance Wheel, dvojice jednostopových motorových kol, která mohou jet v rychlosti 12 km/h. Nejsou zde žádné popruhy k udržení rovnováhy, takže udržení se na této desce, je zcela na Vašich schopnostech.

Otvírák na víno a zátka

Stejně jako většina produktů, tak je i tento produkt mimořádně elegantním řešením. Otvírák na váno je v podstatě motorizovaná vývrtka, která dokáže otevřít láhev vína za méně než 6 sekund. Jako bonus Xiaomi prodává také uzávěry na láhve vína, takže již nemusíte zápasit s korkovou zátkou.

Xiaomi vyrábí tisíce produktů a tady je jen pár z nich. Jaké jsou Vaše oblíbené produkty Xiaomi? Dejte nám vědět v komentářích.