3 nové aplikace od Google pomohou zbavit se závislosti na telefonu

Mnoho lidí tráví příliš mnoho času na svém telefonu. Proto Google vytvořil několik experimentálních aplikací, které pomáhají rozvíjet lepší návyky. Nejprve byly aplikace vyvinuty společností Digital Wellbeing a od té doby společnost Google vydala dalších šest aplikací.

Nyní vydala další tři, pravděpodobně je ale zatím nebudou moct využívat všichni uživatelé.

Envelope

První aplikace má název Envelope.

Aplikace zakazuje používat všechny funkce zařízení, kromě možnosti uskutečňovat a přijímat hovory.

Jakmile je aplikaci zapnutá, jediné co může ještě použít je čtečka otisků prstů pro odemknutí telefonu.

Přestože se jedná o zajímavý nápad, jak dosáhnout jednoduchosti, na druhé straně to může být navíc přínosné pro ty, kteří se potřebují zbavit závislosti na telefonu.

Aplikace je bohužel dostupná pouze pro Google Pixel 3a, ale to se může kdykoliv změnit.

Activity Bubbles

Aplikace Activity Bubbles je vlastně živá tapeta. Tato aplikace však místo toho, aby ukázala, kolik času na zařízení uživatel stráví, ukazuje využití telefonu trochu jinak.

Pokaždé, když zařízení uživatel odemkne, Activity Bubbles umístí na tapetu novou bublinu. Čím déle času na zařízení uživatel stráví, tím bude bublina větší.

Na konci dne pak uživatel uvidí, kolikrát telefon odemkl a má obecnou představu o tom, kolik času na něm strávil.

Tato aplikace je dostupná pro zařízení se systémem Android 8 a vyšším.

Screen Stopwatch

Poslední aplikace jsou stopky na obrazovce. Tato aplikace staví čas na obrazovku a vybízí uživatele, aby zařízení používal co nejméně.

Samotná aplikace je zase v podstatě živá tapeta s pomalu se zvyšujícím časovačem. Tento časovač ukazuje, kolik času na zařízení uživatel stráví a pozastaví se při každém uzamčení smartphonu.

Když je uživatel aktivní na svém zařízení, uslyší neustálý, jemný tikající zvuk, který připomíná, aby zařízení nepoužíval příliš dlouho. Na konci dne pak bude přesně vědět, jak dlouho své zařízení používal.

Aplikace je k dispozici pro všechna zařízení se systémem Android 8 a vyšším.

TIP: Jak fungují půjčka ihned na účet, nebankovní půjčky kde opravdu půjčí, půjčka bez dokládání příjmů nebo půjčka v insolvenci a proč je využít?