Svatební trendy pro rok 2023 od Svatebního atlasu

Jestliže se chystáte uspořádat veselku v letošním roce, bude dobré, když budete mít přehled o aktuálních svatebních trendech. Není jich málo a díky tomu si z nich vybere jistě každý ženich a nevěsta. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké trendy můžeme očekávat u svatební výzdoby?

V letošní svatební sezóně se můžeme těšit na bohatě zdobené svatební brány, stropy či květinové aranžmá. V kurzu budou výrazné barvy a extravagantní dekorace. Díky tomu se letos na svatební výzdobě můžete opravdu vyřádit. Nemusíte se bát okázalých křišťálových lustrů, květin visících ze stropu či blyštivých prvků. V kurzu budou tzv. hvězdné oblohy, ale i svítící koule či dokonce planety. Dobré je však zvolit si jedno téma a toho se držet.

Pokud si nejste s výzdobou úplně jistí, můžete se svěřit i do péče svatebního koordinátora. Jestliže si však na organizaci svatby troufáte sami, můžete se podívat i na webové stránky s názvem Svatební atlas. Jedná se o přehledný svatební portál, který vám usnadní výběr místa na obřad a hostinu. Zvolit si je můžete i podle kraje. Jestli-že se chcete brát v hlavním městě, můžete se podívat např. na svatební místa v Praze. Pro svatebčany z Plzně je zase vhodný tento odkaz: https://www.svatebniatlas.cz/s/t/366-plzen. Pro nevěsty a ženichy z moravskoslezského kraje je jako dělaný následující link: https://www.svatebniatlas.cz/s/t/391-ostrava. Zmíněný svatební web vám toho však může nabídnout mnohem více. Vybrat si tu můžete např. i fotografa a kameramana.

Jaké svatební šaty a doplňky budou letos in?

Aby byla vaše svatba jedinečná a trendy, můžete do ní vnést i výraznější barvy. Nemusíte se tedy spokojit pouze s bílým odstínem šatů. Ten bude samozřejmě stále v kurzu a nic jím nezkazíte. V módě pak ale budou i šaty v růžovomalinovém odstínu. Říká se mu viva magenta a nevěsty si ho jistě zamilují. Pokud však hledáte něco originálnějšího, zkuste vsadit na šaty s rezavými či s pomerančovými odlesky. To už chce trochu více odvahy. Výsledek však může být ohromující. Šaty s oranžovými a měděnými odlesky jsou šik. Výborná je i kombinace s krémovým odstínem či rovnou s tím sněhovým. A pozor! Tyto barvy nemusí mít jen šaty nevěsty. Mohou se pak objevit i na kravatě ženicha nebo na dekorativních prvcích a módních doplňcích družiček a svědků. Fantazii se meze nekladou!

A co jídlo? Jaké pokrmy na svatbu zvolit?

I svatební pokrmy mohou mít mnoho podob. V kurzu budou opět velmi bohatě zdobené dorty. Výrazná může být na dortu jen figurka, ale také poleva nebo jednotlivé korpusy. Cukráři se nemusí bát výrazných barev a zdobení. V letošní sezóně můžete vsadit i na inovativní menu s exotickými potraviny. In budou i ty lokální. Velmi oblíbená jsou dále vegetariánská menu či bezlepková menu.

Zvláště pokud plánujete velkou svatbou s velkým počtem hostů, je velmi pravděpodobné, že se mezi nimi nachází osoby se speciálními stravovacími návyky. Jestliže se chcete držet konceptu tzv. udržitelnosti, vsaďte na místní výrobce a prodejce surovin. Dejme tomu, že se chcete vzít v Brně. Můžete mrknout na potencionální místa zde: svatební místa Brno. Pak už se stačí podívat na blízké farmy v okolí a domluvit spolupráci, jakou je například rustikální svatba. Jestliže je to pro vás moc složité, může to za vás vyřešit svatební agentura.