Fajn půjčka – recenze, žádost – Fair Credit Czech

Fajn půjčka je klasická nebankovní půjčka, kterou mohou využívat prakticky všichni bez rozdílu. Je jedno, jestli klient je zaměstnanec, podnikatel, nezaměstnaný, důchodce či student. Každý má šanci dostat až 100 000 Kč bez zbytečných otázek a zdržování. Jaké má další výhody a v čem půjčka tkví?

Fajn půjčka lidem dává možnost, jak vyřešit svoje finanční starosti jednou pro vždy. Jde totiž o stabilizační půjčku, kterou lze využít naprosto dle svých představ a klient o tom nemusí nikomu nic sdělovat. Tato půjčka opravdu dokáže otevřít dveře, které před člověkem až dodnes byly zavřené.

Společnost Fair Credit s.r.o. je ryze česká firma. Není třeba mít obavy o její důvěryhodnost a solidnost, neboť se jedná o poskytovatele s velmi silným finančním zázemím, který se na trhu s půjčkami pohybuje již několik let.

Fajn půjčka

Fajn půjčka je vcelku jednoduchý produkt a podle toho také vypadá její snadné a rychlé vyřízení. Od roku 2018 vlastní licenci od České národní banky, není se tedy nutné bát, že by se jednalo o podvodníky či lichváře. Nabízí půjčku bez skrytých poplatků a garantuje osobní přístup svých zaměstnanců. Za zmínku stojí i bleskové vyřízení půjčky.

Krom licence u ČNB se Fair Credit chlubí členstvím v Asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů, jejímž cílem je efektivní ochrana spotřebitele před půjčovateli, kteří nepřistupují ke klientům férově.

Společnost Fair Credit Czech s.r.o. nabízí dva typy půjčky – hotovostní a bezhotovostní. Hotovostní půjčka je nastavena od 4 000 Kč do 100 000 Kč se splatností mezi 30 a 100 týdny. Bezhotovostní je od 20 000 Kč do 150 000 Kč se splatností v rozmezí od 12 do 36 měsíců.

 • hotovostní půjčka od 4 000 Kč do 100 000 Kč se splatností 30, 45, 60, 80, nebo 100 týdnů (týdenní splátky)
 • bezhotovostní půjčka od 20 000 Kč do 150 000 Kč se splatností 12 až 36 měsíců (měsíční splátky)

Jde tedy o půjčku na cca dva roky a za tuto dobu dokáže prakticky každá rodina pomocí malých splátek tento úvěr bez větších problémů splatit. I to je důvod, proč je Fajn půjčka tak úspěšná a vracejí se pro ni klienti i opakovaně a využívají její výhody znovu a znovu.

U hotovostní půjčky navíc společnost vyplatí peníze nejpozději do 24 hodin od podpisu smlouvy, to znamená, že sjednání a rychlost je opravdu dle popisu a vize společnosti. Pozor, hotovostní půjčka se uzavírá podpisem v domácnosti žadatele, takže nejde počítat s tím, že vše půjde tak rychle, jako je to u varianty bezhotovostní. 

Výhody a nevýhody Fair půjčky

Kladná hlediska Fair půjčky:

 • půjčka od 4 000 Kč do 100 000 Kč
 • úrok od 20,74 %
 • doba splatnosti až 100 týdnů
 • peníze na účtu do 24 hodin
 • způsob vyplacení v hotovosti
 • půjčka se záznamem v rejstříku trestů
 • půjčka s exekucí
 • půjčka pro cizince – s doložením pobytu
 • půjčka bez ručení

Fajn půjčka je půjčkou bez ručení a půjčkou bez registru. Znamená to, že půjčku si mohou sjednat i lidé se záznamem v registru, nicméně pro lidi bez zaměstnání bude schválení komplikované. Zájemce musí totiž doložit příjem za poslední 3 měsíce. Poskytnutí úvěru, jeho vedení a předčasné splacení je zcela zdarma.

Negativní hlediska Fair půjčky:

 • nejedná se o půjčku pro nezaměstnané
 • kontrola registrů
 • doložení příjmů

Tento úvěr lze využít jako půjčku pro důchodce. Příjem v podobě starobního či invalidního důchodu se vyhodnocuje jako pravidelný příjem. Dalším přínosem této půjčky je určitě možnost pojištění půjčky. K hotovostní Fajn půjčce je nabízeno CREDIT LIFE – pojištění schopnosti splácet.

Pokud o Fair půjčku chce zažádat cizinec bez povolení k trvalému pobytu, má však smůlu, při žádosti je nutné doložit potvrzení od cizinecké policie, že dotyčný má povolení k trvalému pobytu na území ČR nebo povolení k dlouhodobému pobytu. Bez těchto dokladů nemá žadatel na půjčku nárok.

Forma vyřízení

Díky tomu, že Fajn půjčku poskytuje zavedená nebankovní společnost Fair Credit Czech s.r.o. s širokou sítí obchodních zástupců, nemusí zájemce vůbec nikam chodit při získávání půjčky ani při jejím splácení. Pro peníze si totiž vždy osobně dojede pracovník společnosti, takže klient nemusí skutečně vůbec vytáhnout své paty z domova.

Snadno se dá vše vyřídit od počítače a o ostatní věci už se postará proškolený a vstřícný obchodní zástupce. Není nutné mít obavy. Fair Credit Fajn půjčka klientům vyjde maximálně vstříc a umožní jim získat až 100 000 Kč bez zbytečných otázek.

Druhou možností je žádost o půjčku po telefonu. Pro tyto účely je zřízena bezplatná linka 800 800 122, jež je v provozu od 8 do 20 hodin ve všední dny a o víkendech pak od 9 do 17 hod.

Podmínky pro schválení žádosti

Při sjednávání Fajn půjčky jsou na zájemce kladené nároky, kterých není málo. Mezi obecné podmínky pro schválení úvěru patří plnoletost, trvalý zdroj příjmu (dokládají se poslední 3 měsíce) a trvalý pobyt na území ČR. Půjčku si tedy mohou sjednat i cizinci s trvalým pobytem v ČR, musí však potvrzení doložit.

Během žádání o půjčku musí zájemce samozřejmě předložit občanský průkaz a doklad, který potvrzuje adresu žadatelova bydliště. Může se jednat například o nájemní smlouvu.

Ačkoliv se poskytovatel při sjednávání nekouká do registru, tak kontroluje pravidelný příjem zájemce. Po zájemci požaduje potvrzení o příjmu, daňové přiznání nebo výpis z účtu. Půjčit lze i osobám na mateřské dovolené nebo osobám pobírajícím rodičovský příspěvek.

Bezhotovostní Fajn půjčka

Bezhotovostní varianta Fajn půjčky, v jejímž rámci si klient může půjčit až 150 000 Kč. Tyto peníze klientovi nebude nosit zástupce poskytovatele, celá půjčená částka bude klientovi připsána na bankovní účet.

Parametry bezhotovostní Fajn půjčky:

 • výše půjčky: 20 000-150 000 Kč
 • doba splatnosti: 12, 18, 24, 30, nebo 36 měsíců
 • nutnost bankovního účtu

V případě této půjčky splátky již nejsou týdenní, jak tomu je u klasické Fajn půjčky, v tomto případě jsou standardně měsíční. Klient má na výběr mezi pěti různými délkami doby splatnosti, které si může vybrat na základě výše půjčky.

Požadavky na žadatele jsou u bezhotovostní půjčky stejné jako u klasické hotovostní. Zájemce musí splnit stejná kritéria (plnoletost, trvalý pobyt v ČR, doložení příjmů) a doložit stejné doklady (doklad totožnosti a potvrzení adresy žadatelova bydliště). Navíc ale klient musí mít v bance účet na svoje jméno, na který bude zaslána zapůjčená částka.

Výpočet půjčky

Poskytovatel Fajn půjčky, Fair Credit Czech s.r.o., je férový a poskytuje svým klientům veškeré informace o půjčce. Zájemce se tak může předem rozmyslet, zda se mu půjčka vyplatí, nebo ne. Ještě před vyřízením si může potenciální klient vypočítat přibližně výši úroku, splátky a celkový přeplatek.

Pro lepší představu umístil i poskytovatel na své webové stránky kalkulačku půjčky. Ta zájemci pomůže vypočítat celkový přeplatek na půjčce a další údaje. Kalkulačka zájemci vypočítá, kolik by ho stál úrok a veškeré administrativní poplatky.

Fair Credit – recenze

S hledáním půjčky neodmyslitelně patří i hledání recenzí na dané poskytovatele. Fair Credit recenze nejsou jednoznačné. Hodnocení Fajn půjčky je průměrné, najdou se tedy jak spokojení, tak nespokojení klienti.

Na různých recenzních webech má Fajn půjčka hodnocení zhruba 70 %. Vzhledem k tomu, že se jedná o subjektivní pohledy uživatelů a odborníků, je třeba si k vytvoření výsledného dojmu pročíst podmínky splátek, půjček a povinností. Jejich popis působí na každého velmi individuálně, proto je třeba dbát na vlastní názor. Ne každému sedí to, co může druhému. Je to čistě osobní volba.

Fair Credit – přihlášení

Aby měl žadatel dobrý přehled o stavu jeho půjčky a splátkách, nabízí Fair Credit možnost sledovat a kontrolovat situaci i na internetu. Společnost k tomu zřídila elektronický klientský účet pod názvem Klientská zóna. Stačí na oficiálním webu poskytovatele najet na Klientskou zónu a klient se tak dostane do Fair Credit přihlášení ke svému účtu.

Další půjčky od jiných poskytovatelů

Vzhledem k dnešní internetové době není tak těžké najít další portály a společnosti poskytující podobné půjčky a služby. Konkurence je jako v každém digitálním odvětví velká. Je řeč například o Tesco půjčce, Zaplo půjčce, Simple půjčce atp.

Stejně jako Fair Credit nabízí například i Zaplo přihlášení do klientského účtu pro kontrolu cash-flow. Na půjčování větších částek se zaměřuje Vitacredit.