Activision Blizzard bude mít své tituly k dispozici na mobilních zařízeních

activision_blizzard_hry_mobil

Activision Blizzard začne v nadcházejících letech uvádět své hry jako mobilní hry. Jak bylo potvrzeno u investora (prostřednictvím GameSpot), prezident společnosti Daniel Alegre řekl, že společnost bude mít nakonec všechny své franšízy na mobilních zařízeních.

Ačkoli konzole a PC zůstávají základním kamenem platformy, zdá se že společnost bere finanční potenciál mobilních her vážněji.

“Musíme se ujistit, že naše franšízi jsou k dispozici na miliardách mobilních zařízení, která jsou právě teď k dispozici,” říká Alegre. “To je zdaleka naše největší příležitost a investujeme smysluplně, abychom toho využili a postupem času přenesli všechny naše franšízy na mobilní zařízení. To je pro nás opravdu důležité.”

Vzhledem k úspěchu společnosti – Call of Duty: Mobile není překvapením, že se společnost takhle rozhodla. Od svého spuštění před rokem, se zaznamenalo celosvětově více než 300 milionů stažená. Firma vlastní také King, výrobce řady her Candy Crush.

Jaké mobilní hry Activision Blizzard by mohly debutovat?

Co se týče nadcházejících titulů, má být Crash Bandicoot adaptace s názvem Crash: On The Run uvedena na trh příští rok. Mobilní titul Diablo funguje již od roku 2018.

Pokud jde o další franšízy, které by mohly být k dispozici na mobil, tak Activison Blizzard má opravdu z čeho vybírat. Minulý rok jsem viděli spuštění hry Overwatch na Nintendo Switch.