TOP aplikace na iPhonu. Dopravní aplikace Citymove od Škodovky čítá už 20 tisíc uživatelů

iPhone je mezi lidmi jedním z nejoblíbenějších chytrých telefonů. S množstvím aplikací, které lze stáhnout, je iPhone skvělým nástrojem. Jaké jsou nejoblíbenější aplikace pro iPhone a proč jsou tak populární?

Chytré telefony staly součástí každodenního života mnoha lidí. Jedním z nejdůležitějších aspektů chytrých telefonů jsou aplikace. Aplikace jsou speciálně navržené programy, které umožňují uživatelům provádět různé činnosti, jako je například přehrávání hudby, sledování videí, sdílení fotografií nebo dokonce vytváření poznámek.

Aplikace mohou být nainstalovány z obchodu s aplikacemi ve chytrých telefonech, jako je například App Store nebo Google Play. Existuje obrovský výběr různých aplikací pro chytré telefony.

Uživatelé mohou vybírat z různých kategorií, jako jsou hry, zprávy, média, sociální sítě nebo zdraví a fitness. Mohou také hledat aplikace na základě klíčových slov nebo frází.

Jaké jsou nejoblíbenější aplikace pro iPhone? A jaké co je aplikace Citymove?

Instagram

Instagram je nejoblíbenější aplikací pro sdílení fotografií a videí. Aplikace je populární kvůli její jednoduchosti a různým doplňkovým funkcím, jako je možnost komentovat a lajkovat příspěvky. Aplikace Instagram je také skvělou platformou pro vytváření obsahu a podporu komunit.

WhatsApp

WhatsApp je jedna z nejoblíbenějších aplikací pro komunikaci. Umožňuje uživatelům posílat textové zprávy, volat a posílat soubory mezi sebou. Aplikace je také dostupná na platformách Android a Windows Phone.

Skype

Skype je další populární aplikace pro komunikaci. Umožňuje uživatelům volat a posílat zprávy mezi sebou zdarma. Skype také umožňuje uživatelům posílat soubory a zobrazovat obrazovky s ostatními uživateli.

YouTube

YouTube je další populární aplikace pro streamování videí. Aplikace umožňuje uživatelům sledovat videa a komentovat je. Uživatelé mohou také nahrávat vlastní videa a sdílet je s ostatními.

Netflix

Netflix je populární aplikace, která umožňuje uživatelům sledovat filmy a televizní pořady. Aplikace obsahuje širokou škálu titulů a je k dispozici na většině platform.

Citymove

V dílnách mladoboleslavské Škodovky, respektive v její inovační laboratoři DigiLab, vznikla aplikace Citymove, která se za svou krátkou dobu na trhu se těší poměrně slušné oblibě.

Jádrem aplikace je totiž jednoduchý a intuitivní plánovač, pomocí kterého si lze rychle naplánovat trasu po městě. Nenabízí však pouze tradiční dopravní prostředky jako MHD nebo příměstské vlaky, nýbrž také platformy pro sdílení kol (Freebike), aut (HoppyGo) nebo skútrů (BeRider). Svou roli v celém systému hraje i přepravní služba Liftago.

Ve výsledku si tak člověk může přesně naplánovat trasu z bodu A do bodu B s využitím všech těchto možností, přičemž Citymove informuje, jaká trasa je nejkratší, kolik jedna cesta bude stát a kde si přepravní prostředek lze vyzvednout.

Jde tak o jednu z ideálních variant pro multimodální městské cestování bez nutnosti několika aplikací v telefonu.

Už z podstaty věci se dalo očekávat, že se tento typ aplikace bude líbit všem, kteří se především po Praze aktivně přepravují a chtějí mít dostatečný přehled o všem, co je během cesty čeká.

Proto Citymove využívá zhruba dvacet tisíc uživatelů, kteří mohou pomocí aplikace zároveň platit parkovné v nákupních centrech, P+R parkovištích nebo nákupních centrech (na základě QR kódu) nebo využívat rychlé možnosti pro zakoupení jízdenky na MHD.

Majitelé iPhonů se navíc do Citymove mohou nově registrovat přes Sign in with Apple, respektive přihlašovacím tlačítkem od Applu s náležitost bezpečností, v rámci kterého není potřeba vyplňovat žádné kontaktní údaje – funkce si vše vezme sama z Apple ID.