Instagram testuje funkci videohovoru a další

Společnost Instagram oznámila, že testuje novou funkci videochatu. Toto oznámení vychází zhruba měsíc poté, co jsme se tuto zprávu dozvěděli od Snapchatu.

Podle Instagramu se uživatelé budou moci zapojit do skupinového videohovoru, avšak zatím není jisté, kolik uživatelů se bude moct připojit. Funkce již vychází ve zkušební verzi, takže pokud budete chtít zahájit videohovor, stačí kliknout na novou ikonku fotoaparátu, která se Vám zobrazí v horní části v konverzaci.

Instagram říká, že hovor budete moct minimalizovat a dále projíždět Instagram. Není ale jisté, zda budete moct aplikaci i vypnout a pořád chatovat.

Dále Vám Instagram umožní sdílet obsah jiných aplikací. Například můžete sdílet hudbu, co posloucháte ve Spotify, nebo také sdílet videa z GoPro přímo na Instagram.

Mezi další funkce budou nové filtry, samolepky a textové fonty. Instagram získal partnerství s hlavními značkami a celebritami jako například Ariana Grande, Lizy Kopshy, Vogue a Buzzfeed. Takže v nejbližší době si je budete moct vyzkoušet.

A poslední část. Vyhledávání nyní získá aktualizaci s využitím technologie TechCrunch. Když navštívíte záložku Vyhledávání, tak se Vám zobrazí seznam témat v horní části stránky, který Vás pravděpodobně nejvíce zajímá. Potom můžete kliknout na Vámi určené téma, kde se Vám zobrazí příslušný obsah. Například, pokud sledujete mnoho kočičích profilů, tak se Vám na stránce zobrazí záložka s jménem Zvířata.