Apple skrze Shazam nabízí půl roku Apple Music zdarma

Lidé obvykle nechtějí kupovat zajíce v pytli a u softwaru a služeb to platí dvojnásob. Mnoho firem a vývojářů proto nabízí možnost vyzkoušet si danou aplikaci či službu v první fázi zadarmo. Výjimkou není ani hudební služba Apple Music, u které si uživatel může neomezený poslech vyzkoušet na celé tři měsíce. Nyní jde Apple ještě dál a uživatelům s britským, americkým a kanadským Apple ID nabízí půlrok Apple Music zdarma.

Půlroční bezplatný poslech Apple Music spustila firma Tima Cooka coby vánoční akci a zároveň coby cestu, jak zpropagovat službu Shazam, kterou Apple vlastní. K unikátní nabídce se totiž uživatelé dostanou právě skrze Shazam.

Pokud Shazam neznáte, jedná se o původně britskou aplikaci, která slouží k rozpoznávání hudby. Shazamu stačí se skrze mikrofon telefonu zaposlouchat do na pozadí hrající hudby a srovnávací algoritmus dokáže během pár vteřin identifikovat, o jakou se jedná skladbu.

Shazam je mezi jablíčkáři oblíben dlouhodobě. Funguje totiž velmi spolehlivě, má perfektní aplikaci pro Apple Watch, která možnost identifikace hudby dostává i na zápěstí uživatele, a již delší dobu je Shazam také zaintegrován do iOS, takže se stačí jednoduše zeptat Siri, co to vlastně hraje za hudbu a Siri to díky Shazamu prozradí.

Aplikace už ale dávno není jen o pouhé identifikaci. Díky propojení s hudebními službami, jako je právě Apple Music, Shazam umožňuje identifikované skladby rovnou přidávat do playlistů a hudební sbírky uživatele. Shazam pak slouží také jako nástroj, jak hudbu objevovat, sledovat, jaká hudba je v okolí populární a podobně. Jedná se tedy o šikovný doplněk, který s hudebními službami žije v příjemné symbióze.

Pro uživatele z Kanady, Spojených států či Spojeného království nyní Shazam přináší o důvod víc, proč si jej spustit. Pokud totiž nyní uživatel v aplikaci Shazam zavítá na levou obrazovku Knihovna a u naposledy identifikovaných skladeb klepne na možnost otevření v Apple Music, aplikace by mu měla nabídnout možnost spustit bezplatné 6měsíční zkušební období Apple Music.

Jak již bylo řečeno, akci bohužel využijete jen v případě, že máte britské, americké či kanadské Apple ID. Pozitivní ale je, že lze bezplatný půlrok využít i tehdy, pokud jste již předplatné využívali. Stačí, aby bylo předplatné deaktivováno v momentu onoho otevírání skladby v Applu Music skrze aplikaci Shazam.

Apple Music

Služba Apple Music se od svého spuštění v roce 2015 stala jednou z nejoblíbenějších služeb pro streamování hudby na světě. Nabízí širokou škálu hudby, od nejnovějších hitů po klasická alba, a také exkluzivní obsah. Apple Music se může pochlubit také rozsáhlou knihovnou hudebních videoklipů, kurátorovanými rozhlasovými stanicemi a playlisty.

Služba Apple Music je k dispozici na zařízeních se systémem iOS i Android a lze ji používat prostřednictvím aplikace Apple Music nebo iTunes. Přístupná je také prostřednictvím webového přehrávače. Služba umožňuje uživatelům přistupovat ke své hudební knihovně z jakéhokoli zařízení, takže si mohou hudbu snadno vychutnat, ať jsou kdekoli.

Apple Music nabízí řadu možností předplatného, včetně verze bez reklam a rodinného tarifu. Rodinný tarif umožňuje až šesti členům rodiny sdílet jedno předplatné a přistupovat k hudební knihovně z libovolného zařízení.

Apple Music nabízí také exkluzivní obsah, například exkluzivní rozhlasové stanice, a službu Apple Music Connect, která umělcům umožňuje sdílet s fanoušky jejich hudbu, videa a fotografie.

Apple Music má také široký výběr kurátorských playlistů. Tyto playlisty vytvářejí hudební odborníci a pravidelně je aktualizují, aby uživatelé měli přehled o nejnovější hudbě. Playlisty si každý uživatel může přizpůsobit svému vkusu, takže má na výběr z nekonečného množství hudby.

Celkově je Apple Music skvělá streamovací služba, která nabízí širokou škálu hudby, exkluzivního obsahu a kurátorských playlistů. Snadno se používá a lze ji používat na více zařízeních. Od nejnovějších hitů až po klasická alba – Apple Music nabízí něco pro každého.

Shazam

Shazam je aplikace, která využívá technologii rozpoznávání zvuku k identifikaci hudby, filmů a televizních pořadů. Byla spuštěna v roce 2002 a rychle se stala jednou z nejoblíbenějších aplikací na světě.

Aplikace Shazam je k dispozici v zařízeních se systémem iOS i Android a lze ji použít k identifikaci skladeb a dalšího zvukového obsahu během několika sekund. Lze ji také použít k objevování nové hudby a sdílení svých objevů s přáteli.

Shazam je také integrován s platformami sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter. Uživatelé tak mohou sdílet své objevy s přáteli nebo dokonce vidět, co jejich přátelé shazují.

Shazam je neuvěřitelně užitečná aplikace pro milovníky hudby. Lze ji použít k identifikaci skladby, která hraje na pozadí filmu, nebo soundtracku televizního pořadu. Je také skvělá pro objevování nové hudby a její sdílení s přáteli.

Aplikace Shazam obsahuje také sekci Shazam Charts, která zobrazuje nejoblíbenější skladby, které jsou Shazamovány po celém světě. Je to skvělý způsob, jak sledovat nejnovější hudební trendy a zjistit, jaké skladby jsou populární v různých zemích.

Shazam je skvělá aplikace, která způsobila revoluci v objevování a sdílení hudby. Snadno se používá a lze ji používat v zařízeních se systémem iOS i Android. Shazam je neocenitelným nástrojem pro každého milovníka hudby od objevování nové hudby až po zjišťování, jaké skladby jsou populární po celém světě.