Apple má svůj obsah na chystané televizní službě nabízet pro uživatele iPhonů, iPadů a Apple TV zcela zdarma

Televizní streamovací služba od Applu se postupně blíží a na povrch začínají prosakovat další informace, jak vlastně bude fungovat. Nově se ukazuje, že by pro uživatele iPhonů, iPadů a Apple TV mohla nabízet originální obsah Applu zcela zdarma, a to prostřednictvím aplikace Apple TV App. Informuje o tom s odkazem na své zdroje server CNBC.

Je tak velmi pravděpodobné, že bezplatně budou k dispozici pořady přímo z produkčních dílen Applu. Typickým příkladem může být komediální série Carpool Karaoke: The Series, kterou proslavil britský komik James Corden. Ta byla ostatně zdarma i předtím, nicméně pouze na Apple TV.

Dále se očekává, že zdarma budou nabízeny i filmy a seriály, které si cupertinská společnost postupně předobjednává. Může tak jít například o seriálovou adaptaci Nadace od Isaaca Asimova, animované dílo Wolfwalkers, seriál Defending Jacob v hlavní roli s Chrisem Evansem (Kapitánem Amerikou) a řadu dalšího obsahu, na němž Apple ve spolupráci s produkčními společnostmi pracuje.

Podpora ostatních televizních služeb

Důležitou součástí nové streamovací platformy, která by mohla být spuštěna každou chvílí, bude podpora ostatních televizních služeb. Uživatelé by si tak v rámci Apple TV App mohli procházet kanály od firem jako HBO nebo Starz.

Ty už budou nicméně pod konkrétním poplatkem. Šlo by tak o ucelené digitálního místo, kde by se prakticky mísily dva odlišné světy – ten ryze jablečný a druhý vycházející z nabídky ostatních společností.

Apple TV vs. konkurence

Je však otázkou, jak chystaná platforma od Applu vůbec uspěje ve srovnání se silnou konkurencí, které dominuje Netflix nebo Amazon Prime. Podle různých zpráv má totiž Apple blokovat jakýkoliv obsah, který v sobě skrývá násilí, nahotu nebo vulgarity.

Prosazovat takový směr v době, kdy jsou tyto typy seriálů a filmů čím dál populárnější, je poněkud odvážné a kontroverzní zároveň. Ostatně i samotný Netflix se vyjádřil, že absolutně netuší, co od jablečné služby čekat, čímž narážel i právě na tento zákaz.

Apple TV pořady

Na druhou stranu si společnost Tima Cooka v tomto ohledu velmi věří. Neustále domlouvá nové pořady a partnerství a vzhledem k rozpočtu, který má jen na rok činit okolo jedné miliardy dolarů, se Applu rozhoduje poměrně hladce.

Jaké jsou v současnosti nejoblíbenější Apple pořady?

  1. The Morning Show
  2. See
  3. Servant
  4. The Mandalorian
  5. For All Mankind
  6. Ted Lasso
  7. Mythic Quest: Raven’s Banquet
  8. Defending Jacob
  9. Dickinson
  10. Little America

Pokud by navíc svůj obsah nabízel v rámci svého ekosystému zdarma, určitě by si nějaké diváky získal. Nicméně aby takový počet stačil na masivní základnu, jakou například disponuje Netflix, to je dost nepravděpodobné.

Proč Apple TV?

Apple TV je digitální multimediální přehrávač a mikrokonzole vyvinutá a prodávaná společností Apple Inc. Je připojen k televizoru a jsou na něm spuštěny aplikace pro streamování médií, například Netflix, Hulu, Apple TV+, Disney+ a další.

Je to skvělý způsob, jak na jednom místě přistupovat k nejrůznějšímu obsahu z různých streamovacích služeb. Apple TV je také kompatibilní s platformou pro chytrou domácnost Apple HomeKit, která uživatelům umožňuje ovládat různá připojená zařízení z rozhraní televizoru.

Dálkový ovladač Siri Remote navíc poskytuje hlasové ovládání pro snadnou navigaci a vyhledávání obsahu.