Facebook Messenger pro děti dostal novou funkci „Režim spánku“

facebook_messenger

Messenger Kids je Facebookový chat pro děti do 12 let. Ten nyní dostal aktualizaci, kde je přidán „režim spánku“, takže rodiče mohou kontrolovat to, kolik času děti stráví používáním této aplikace.

S novým „režimem spánku“ přichází i funkce, kde rodiče mohou předem nastavit čas, kdy nechtějí, aby jejich děti aplikaci používali, jako například večer nebo v době, kdy jsou ve škole nebo dělají úkoly.

Messenger je sice moderní způsob jak zabavit děti, měl by však být korigován, neboť není zdravé dlouho koukat do mobilu a trávit na něm čas.

Režim spánku může být nastaven v rodičovském panelu, kde si mohou vybrat mezi pracovními dny nebo víkendy, kde nastaví čas od kdy do kdy dítě může používat aplikace.

Žádná upozornění

V tomto režimu děti nebudou dostávat žádná upozornění, nebudou moct používat fotoaparát v aplikace a nebudou moct přijímat ani posílat zprávy.

TIP: Alternativou k Messengeru je WhatsApp aplikace.

Odesílatel pouze obdrží zprávu, že odeslaná zpráva nebyla přijata z důvodu režimu spánku ať to vyzkouší znovu později.

Žádné mazání zpráv ani reklamy

Messenger Kids je k dispozici od prosince roku 2020. Hodně uživatelů ale vyžaduje smazání této aplikace.

TIP: Na pořízení nového telefonu pro děti by mohla pomoci například Zonky půjčka nebo například půjčka ihned na účet.

Rodiče mohou dětem kontrolovat jejich seznam přátel a děti nemohou žádné zprávy smazat ani skrýt. Aplikace je bezpečná pro děti a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a ochranou osobních údajů dětí.

Ve službě Messenger Kids nejsou žádné reklamy a informace o dítěti se také nepoužívají pro reklamy. Stažení je zdarma a nejsou zde ani žádné nákupy.

TIP: Jak funguje test temperamentu a Rorschachův test?