Apple chystá filmové drama z blízké budoucnosti s oscarovým Mahershalou Alim

Díky své epizodicitě a množství obsahu, které jedna řada nabídne, jsou seriály pochopitelně hlavní částí nabídky streamovacích služeb. Své místo přesto mají také filmy, poskytující jiný typ divácké zkušenosti. Na Apple TV+ se zatím objevil pouze jeden, další se ale má připojit už příští měsíc a Apple ohlásil produkci několika dalších. Nyní se na seznam připojuje projekt s oscarovým Mahershalou Alim.

Šestačtyřicetiletý Mahershala Ali v současnosti patří k nejzajímavějším hollywoodským hercům, ještě před pěti lety však jeho jméno pozvednutí obočí vyvolávalo spíše jen kvůli své neobvyklosti. Po mnohaleté kariéře rolí v méně známých seriálech se ale objevil v Hunger Games, Domku z karet od Netflixu a v roce 2016 vyhrál Oscara za vedlejší roli ve filmu Moonlight.

Ve stejné kategorii pak u Akademie uspěl také loni díky roli ve filmu Zelená kniha. Naposledy mnoho diváků oslnil jako detektiv Wayne Hays v třetí řadě seriálu HBO Temný případ. Jediný Afroameričan, který dosud vyhrál Oscara dvakrát v jedné kategorii, si v novém projektu pro Apple poprvé vyzkouší hlavní roli v celovečerním filmu.

Labutí píseň v režii Applu

Snímek nesoucí jméno Swan Song (v překladu Labutí píseň) představí příběh z nedaleké budoucnosti, přičemž má s částečně sci-fi dramatem kreativně kombinovat i další žánry. Tisková zpráva Applu jako centrální pro děj zmiňuje otázku, jak daleko je někdo schopen zajít a co obětovat pro to, aby zlepšil život těch, které miluje.

Režie se ujme celovečerní debutant Benjamin Cleary, jež se postaral také o scénář. Tento mladý tvůrce se do hledáčku hollywoodských studií dostal zejména díky dramatu Zádrhel, který mu v roce 2016 získal Oscara za nejlepší krátkometrážní film. Na produkci Swan Song bude Apple spolupracovat se společností Anonymous Content.

Adam Shulman a Jacob Perlin z vedení Anonymous Content o nadějném režisérovi řekli, že Benjamin Cleary má ojedinělý talent a do své filmařiny obratně vplétá lidské emoce způsobem, který připomíná mnoho ze skvělých filmů z počátků Anonymous Content jako Věčný svit neposkvrněné mysli a V kůži Johna Malkoviche.

Očekávají, že jejich spolupráce s Cleary, Alim a Applem přinese výsledek vyvolávající diskuze.