Google testuje nové tlačítko přehrávání

google_prehravani

Zdá se, že Google brzy přidá do prohlížeče Chrome tlačítko „Přehrát“. Tlačítko bude fungovat na panelu nástrojů Chrome a umožní uživatelům přehrávat nebo pozastavit přehrávání videa nebo hudby, kterou mají spuštěnou v jiné záložce.

Tato funkce se nazývá Global Media Controls a v současné době je testována developery prohlížeče Google Chromu na Kanárských ostrovech. Jakmile bude tato funkce dostupná, funkce se zobrazí vedle pole URL a zobrazí to, co se přehrává, i když to budete mít na jiné kartě.

Pokud máte prohlížeč Chrome Canary a chcete si tuto funkci vyzkoušet sami, můžete přejít na stránku s experimenty, chrome://flags/ a vyhledat „Global Media Controls“. Po opětovném spuštění prohlížeče se vedle pole adresy URL zobrazí malé tlačítko přehrávání. Jakmile si poslechnete skladbu nebo video, funkce vám umožní přeskočit skladbu, či pozastavit nebo přehrát soubor. Tato funkce bude kompatibilní s YouTube, Apple a dokonce i Spotify.

Není jasné, kdy bude tlačítko přidáno do hlavního prohlížeče Chrome. Google v minulosti zavedl několik užitečných funkcí – indikátor toho, co karta hrála, schopnost ztlumit jednotlivé karty a v poslední době schopnost trvale ztlumit stránky. Snad tedy tato funkce bude stejně užitečná, jako ty ostatní.