HTC Wildfire je zpět, přitom HTC s tím nemá nic společného

Po osmileté přestávce se značka HTC Wildfire vrací s novým zařízením HTC Wildfire X, který bude dostupný v Indii. Tchajwanský výrobce, podle XDA-Developers, licencoval svou značku na InOne Smart Technology. Jedná se o čínského výrobce známého pro své smartphony se značkou Lava.

Jedná se tedy o levné zařízení s nízkým výkonem narozdíl od vlajkové lodi HTC. Uvnitř se nachází čipová sada MediaTek Helio P22 s baterií 3300 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 10 W. Nabízí 4GB RAM a 128GB úložného prostoru. Displej má uhlopříčku 6,22 palce. Na zadní straně se nachází trojitý fotoaparát, který se skládá z 12 MP hlavního senzoru, 8 MP s 2x optickým zoomem a 5 MP hloubkový senzor.

Tyto specifikace nejsou zas tak špatné, ale za tuto cenu si můžete koupit i lepší zařízení. Například Realme 3, který byl představen v březnu, má rychlejší procesor Helio P70. Také obsahuje větší baterii a fotoaparát s mírně vyšším rozlišením.

Cena začíná na přibližně $140 (3 250Kč) za 3GB RAM a 128 GB úložiště. Zatímco model za $180 (4 200Kč), Vám poskytne další GB paměti RAM a 128 GB úložiště. Telefon bude k dispozici od 22. srpna výhradně od indického prodejce Flipkart.