iOS 12 sdílí polohu v případě volání linky 911

Apple právě oznámil novou funkci iOS 12, která bude dostupná již na podzim v USA. Jedná se o automatické sdílení polohy, pokud se bude z iPhonu volat na linku 911. Tato funkce má sloužit ke zkrácení času vysvětlování, kde se právě člověk nachází a zjednoduší proces shromažďování informací.

Apple konstatuje, že přibližně 80% tísňových volání ve Spojených státech je z mobilních zařízení.

Tato změna systému iOS 12 navazuje na systém Apple Hybridized Emergency Location (HELO), který byl zahájen v roce 2015, ten bude integrován s existujícím softwarem v mnoha systémech 911 za pomocí havarijní technické společnosti RapidSOS.

TIP: Pro pořízení nového chytrého telefonu by se mohla v určitých případech hodit nebankovní půjčka nebo také půjčka ihned.

Pouze pro nouzové účely

„Tím se urychlí nasazení nové generace 911“ uvádí, prezident National Emergency Number Association, která zachraňuje životy a chrání majetek.

Společnost Apple také zdůrazňuje, že uživatelská data nelze použít pro žádný jiný než nouzový účel.

TIP: Sdílení polohy se může hodit především během cest v zahraničí, ať už se jedná o sousední rakouské město Graz nebo vzdálenější Singapur. V případě cesty do těchto destinací by se mohlo hodit ČSOB cestovní pojištění.