Když motorkáři jedou Jednou stopou pro Kryštůfka z Krupky a Kačenku z Litvínova..

Energetici napříč celou Skupinou ČEZ, pro něž se dvě rychlá kola stala celoživotní vášní, mají srdce na pravém místě a dokáží pomoc druhým. Díky jejich charitativnímu projektu „Jednou stopou pro…“ získal Kryštůfek z Krupky 90 000 a Kačenka z Litvínova 20 111 korun.

Jindy na první pohled drsní muži, ale i ženy túrující v koženém a s helmou se zakrytým hledím své stroje, se v sobotu 13. dubna sešli v Informačním centru klasické energetiky v Elektrárně Ledvice, aby zde předali oběma handicapovaným dětem symbolické šeky s výše uvedenými finančními částkami.

„Jedná se o výtěžek z prodeje nástěnného kalendáře „Jednou stopou pro Kryštofa“ na rok 2019, Ten jsme nafotili s mužskými modely, dětmi a Kryštůfkem loňského června. Vytisklo se ho 550 kusů a nezbyl nám ani jediný. Nabízeli jsme ho známým a ti zase svým známým a tak dále. Ve finále se nám podařilo shromáždit více peněz, než jsme čekali.

Dohodli jsme se proto s jeho rodiči, že tou částkou nad plán podpoříme ještě někoho dalšího. Volba padla na Kačenku z Litvínova,“ říká Kamila Češpivová, která pracuje v Elektrárně Ledvice. Jako motorkářka stála před lety i u zrodu podzimního dvoudenního setkání motorkářů ze Skupiny ČEZ s názvem ENERGY MOTOTODAY, které se pravidelně (letos již VI. ročník) koná v Jesenici na Plzeňsku.

„A právě tam jsme, jak jinak, u piva přišli na nápad s prvním kalendářem pro Terezku. Ohlasy byly i po dvou letech takové, že po dámách na motorkách v elektrárenských exteriérech přišli vloni na řadu pánové. Ti ovšem se svými stroji pózovali hlavně v prostorách Dolů Bílina,“ uvedla dále Kamila Češpivová s tím, že už nyní její „parta“ složená nejen z čezáckých motorkářů a motorkářek přemýšlí nad dalším kalendářem.

Pro koho pojedeme příští Jednou stopou, ještě nevíme. Tipy na rodiny s handicapovanými dětmi ale pochopitelně už máme. Ovšem víme, kde budeme fotit. Po uhelné elektrárně a dolech zavítáme na vodní elektrárny Skupiny ČEZ, jako jsou Les Království, Dlouhé Stráně, Dalešice, Střekov a Želina. Tam všude jsme už na focení domluveni, další snad ještě přidáme.“

Desetiletý Kryštof z Krupky, se narodil v šesti měsících s vrozenou vývojovou vadou hydrocefalus. Aby toho nebylo málo, v raném věku byl několikrát napaden meningitidou a prodělal mozkovou obrnu. „Stalo se něco neuvěřitelného, v to co jsme od loňského focení tajně doufali, se splnilo. Nemáme slov, naše veliké díky se jimi nedá dost dobře vyjádřit. Dvakrát do roka jezdíme s Kryštůfkem na měsíční terapie do lázní v Klimkovicích u Ostravy, které mu velice pomáhají. Není to vůbec levná záležitost, takže je to pro nás moc veliká pomoc,“ shodli se dojatí rodiče, maminka Lucie a tatínek Miroslav.

Pobytu v Klimkovicích si užije i osmiletá Kačenka z Litvínova. „Kačenka prodělala dětskou mozkovou obrnu a rovněž potřebuje lázeňskou terapii, aby se zase dostala o kus dál. Když se sami od sebe ozvali motorkáři z ČEZ, že nám chtějí finančně pomoci, velice mne to potěšilo a dojalo. Všem moc děkujeme a rodičům Kryštůfka za to, že byli ochotni se s námi podělit,“ uvedla rovněž dojatá maminka Jana. Podle paní Lucie v tom neviděli žádný problém.

TIP: Příslušenství pro motorkáře je možné zakoupit na eBay.de cz.

„Když se nás ptali, zda jsme částku získanou navíc, ochotni přenechat postižené holčičce z Litvínova, tak jsme pochopitelně souhlasili. Kdo jiný, než my nejlépe ví, jaké to je, když někdo potřebuje pomoc druhého. A když můžeme, tak pomůžeme i my.“

Jak při focení kalendáře, tak i u slavnostního předání symbolických šeků byl přítomen i Jiří Šinágl, ředitel Elektrárny Ledvice a Paroplynového cyklu Počerady. „I drsoň může mít srdce na pravém místě a pomoci dobré věci, obzvláště pak motorkáři. Vím to, sám mezi ně patřím. Proto jsem neváhal dát souhlas k focení kalendáře pro Terezku a poté i pro Kryštofa s využitím elektrárenského zázemí. Jsem rád, že ve druhém případě se finančně dostalo i na malou Kačenku. Pokud to půjde, budu vždy takovéto projekty podporovat,“ udělal ředitel tečku za motorkářským srdcařským dopolednem v Informačním centru klasické energetiky Skupiny ČEZ.

TIP: Vlastní těžbu plynu provádí tuzemský dodavatel Moravské naftové doly – MND.