Junioři Kutné Hory vyhráli 6:4 proti FBC Start 98

Po měsíční pauze nastoupili o víkendu junioři Kutné Hory k zápasu s FBC Start a vyhráli 6:4. Po bez mála dvouhodinovém odpočinku nastoupila Olympie proti Athletics Praha a potvrdila výhru z prvního zápasu.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Start 98 6:4

V úvodní třetině Olympia nevyužila několik šancí, ale naopak soupeř chyby tvrdě trestal. Během první třetiny využil tři chyby v rozehrávce a vedl 0:3. Začátek druhé třetiny opět hráči Kutné Hory prospali a stav se změnil již na 0:4.

Ale brzy na to přišla početní výhoda ve prospěch Olympie, kterou po nahrávce Kašného využil Kocian a dal tak týmu první důležitý impuls. Dvě minuty na to krásně nahrál Kočvara a Kocian střílel do prázdné branky 2- 4. Najednou soupeř nevěděl, kam dříve a kutnohorští junioři ještě více přitopili pod kotlem, po samostatné akci snížil Kašný na 3:4.

Rychlá smršť gólů pokračovala a po nahrávce Kociana vyrovnal Kočvara na 4:4. Ve 12. minutě přišlo vyloučení na straně KH a bylo nařízeno hodně přísné trestné střílení. Brankář Nosál nájezd vychytal a podržel svůj tým i v následujícím oslabení.

V úvodu 3. třetiny se po nahrávce Chalupy střelecky opět prosadil Kočvara a Kutná Hora se poprvé v zápase ujala vedení. V 10. minutě pak přišla početní výhoda, kterou využil kapitán Chalupa. Kutnohorští junioři si závěr pohlídali a po výhře 6:4 získali důležité 3 body.

Branky: 2 x Kocian (Kašný, Kočvara), 2 x Kočvara (Kocian, Chalupa), Chalupa (Kašný), Kašný

Počet střel: 18:13

Vyloučení: 1:4 – využití 2:0

Athletics Praha – SKP Olympia Kutná Hora 2:3

Po bez mála dvouhodinovém odpočinku nastoupila Olympie proti Athletics Praha a chtěla potvrdit výhru z prvního zápasu. Kutnohorští začali v podobném tempu, jako skončili minulý zápas. Soupeře zatlačili a načali v přesilové hře, která byla na dnešním turnaji ozdobou.

Pěkným gólem zpoza branky se blýskl Kocian. Jenže zanedlouho přišla opět chyba v rozehrávce a soupeř srovnal. V 8. minutě znovu dostala Kutná Hora početní převahu, kterou těsně před koncem opět využil svým důrazem před brankou kapitán Chalupa.

Poté se skvěle rozchytal brankář soupeře a Kutná Hora nemohla najít recept na jeho překonání. Díky jeho perfektnímu výkonu se ve třetí třetině hráčům Olympie nepodařilo využít dvojnásobné oslabení soupeře, ale v 7. minutě byl již bezmocný při pokračující přesilovce pět na čtyři, po přiklepnutí Kociana před bránu zakončil Kočvara a Olympie vedla 1:3.

Po dvou minutách přišla střela, kdy měl gólman Hála zakrytý výhled a Athletics Praha snížili na 2:3. Ve 12. minutě přišlo zbytečné vyloučení a oslabení Kutné Hory. Pražané ale nedokázali tuto výhodu využít. Olympie tak potvrdila 3 body z prvního zápasu a slavila tak přínos 6 bodů po úspěšném turnaji.

Branky: Kocian, Chalupa (Kašný), Kočvara (Kocian)

Počet střel: 19:30

Vyloučení: 5:2 – využití: 0:2

Sestava KH: Nosál L., Hála – Koliáš, Chalupa (C) – Vojtíšek, Kašný – Kočvara, Kunášek, Kocian – Pilch, Pivoňka, Nosál J.