Monstrózní úložiště – Mac Pro dostává možnost 8TB SSD za více než 80 tisíc

Mac Pro je špičkový stolní počítač Apple. Je určen pro profesionální uživatele, kteří potřebují nejvýkonnější dostupný hardware a software. Mac Pro je zkonstruován tak, aby zvládal náročné úlohy, jako je střih videa, 3D vykreslování a produkce zvuku. Nabízí i monstrózní úložiště.

Jakmile Apple vyrukoval s novým Macem Pro, většinu ani tolik nezajímal samotný vzhled stroje, nýbrž jeho masivní výbava. Ta šokuje i ty největší profesionály.

To je znát především u vrcholové varianty, která nabízí až 28jádrový procesor Intel Xeon W (2,5 GHz) a neskutečných 1,5 TB paměti RAM za příplatek ve výši 800 tisíc korun.

Mac Pro

Mac Pro je vybaven širokou škálou funkcí navržených tak, aby co nejlépe využil svůj výkonný hardware. Nabízí až osmijádrové procesory Intel Xeon, až 64 GB RAM a až 1 TB úložiště.

Má také grafickou kartu AMD Radeon Pro Vega II a až čtyři porty Thunderbolt. Mac Pro je tak ideální volbou pro ty, kdo potřebují nejvyšší výkon.

Mac Pro se také dodává s řadou softwaru, který profesionálům pomůže využít stroj na maximum. Patří mezi ně Final Cut Pro X, Logic Pro X a Motion. K dispozici je také řada nástrojů pro přizpůsobení Macu Pro, včetně podpory virtualizace a externích grafických karet.

Tím výčet velkolepých možností nového profesionálního desktopu s nakousnutým jablkem v logu nekončí. Apple se pochopitelně soustředí i na špičkové grafické karty, které nabízí ve verzích Radeon Pro Vega II Duo. Netroškaří ani s kapacitou SSD úložiště.

Hned poté, co Mac Pro vstoupil do prodeje, bylo možné objednat až 4TB SSD. Nicméně se vědělo, že nejde o konečnou. Apple sliboval závratných 8 TB, které však hned při uvedení nebyly dostupné.

SSD úložiště s kapacitou 8 TB stojí dodatečných 83 200 korun a lze jej zahrnout do všech konfigurací nového Macu Pro. Není to výsadou pouze 28jádrové verze.

Díky tomu se pak nejdražší verze zařízení dostává na částku 1 694 590 korun včetně karty Apple Afterburner a nerezových koleček namísto nožiček.

Stále se ovšem čeká grafiky Radeon Pro W5700X s 16 GB paměti GDDR6, respektive dvě karty Radeon Pro W5700X, každá s 16 GB paměti GDDR6.