Nomad představil zajímavou alternativu k nezvěstné AirPower

Pravděpodobně by bylo jednodušší hledat jehlu v kupce sena než AirPower v nabídce Applu. Cupertinská firma svou dobíjecí plochu se schopností nabíjet až tři zařízení současně dosud nepředstavila, čímž otevřela dveře dravým konkurenčním výrobcům. Jedním z nich je i kalifornský startup Nomad.

Ten již šestým rokem v dílnách ve slunné Santa Barbaře navrhuje mobilní příslušenství a své know-how nově překlopil do produktu pod označením Base Station: Apple Watch Edition. Jde o nabíjecí destičku, která díky přítomné technologii a atraktivnímu designu patří bezesporu mezi nejzajímavější alternativy k oné nezvěstné AirPower.

Pod matně černým hliníkovým tělem, jehož dvě třetiny jsou pokryté kůží, skrývá Base Station trojici indukčních cívek o výkonu 7,5 W, které dokáží simultánně dobíjet až dvě zařízení. V levém horním rohu se pak nachází stojánek pro nabíjení Apple Watch.

I když je teoreticky možné doplňovat energií tři zařízení současně, Nomad nadesignoval svou novou stanici tak, aby pohodlně dobíjela pouze dvě. Vzhledem k provedení plochy se tak ideálně hodí pro jeden iPhone s podporou standardu Qi (8/8 Plus a výše) a Apple Watch, které dokáží zobrazovat i mód Nightstand.

Cenově pak Base Station: Apple Watch Edition vychází na přibližně 2 700 korun (120 dolarů). Nomad nicméně nabízí ještě původní verzi Base Station, která nepodporuje dobíjení Apple Watch, ale naopak dvou iPhonů (potažmo jiných zařízení se standardem Qi) a dalších dvou zařízení pomocí vestavěných USB (USB-A a USB-C). Ten stojí cca 2 300 Kč (100 dolarů).

Snaží se i další

Z absence AirPower netěží pouze Nomad, ale i jiní výrobci. Za zmínku stojí například startup Wyrex, který na Kickstarteru představil své řešení až pro čtyři zařízení zároveň. Dalším zajímavým produktem je i BOOST UP Wireless Charging Dock od Belkinu, který však pro dobíjení iPhonu či Apple Watch nabízí speciální stojánky.