Nová televizní služba od Applu bude dostupná ve více jak 100 zemích. Pravděpodobně i v Česku

Vzhledem k tomu, že Apple neustále objednává nové a nové pořady pro svou chystanou streamovací platformu, je o možné konkurenci Netflixu či Amazon Prime Video slyšet čím dál více.

Blížící se debut navíc umocňují i informace ohledně bezplatného využívání pro uživatele iOS zařízení či Apple TV nebo skutečnost, že na ní Apple nebude nabízet obsah s násilnou tématikou.

Pochopitelně odstartuje na území Spojených států, nicméně se očekává, že do konce následujícího roku po vydání bude dostupná ve více jak 100 světových zemích. Je tedy velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude figurovat i Česká republika, což by znamenalo, že by se pro tuzemský trh otevřela aplikace Apple TV App, přes kterou cupertinská firma plánuje svůj obsah vysílat.

Apple pořady

Právě dostupnost této služby bude jedním z nejzásadnějších aspektů pro úspěch. Apple totiž chystá poněkud specifický obsah, který sice bude nabízet „klasické“ filmy a seriály (jako například Defending Jacob, Wolfwalkers, Foundation dle knižní předlohy Isaaca Asimova a desítky dalších), ale podle Cookova rozhodnutí nebude obsahovat žádné násilné, sprosté nebo sexuální prvky.

Je ve hvězdách, zdali se obsahová omezení budou týkat i pořadů od třetích stran (jablečná televizní služba totiž bude nabízet i obsah externích platforem jako HBO nebo Starz), ne pouze přímého obsahu od Applu. Ostatně ani vedení Netflixu tyto kroky patrně příliš „nechápe“ a netuší, co od této služby, do níž má Apple investovat okolo 1 miliardy dolarů, vlastně čekat.

Oblíbené Apple pořady

Apple TV nabízí celou řadu obsahu, včetně filmů, televizních pořadů, dokumentů, sportovních přenosů, dětských pořadů a živých streamovacích služeb.

Mezi oblíbené seriály a filmy dostupné na Apple TV patří originální filmy Disney+, jako je Mandalorian, marvelovské trháky, jako jsou Avengers: Endgame, kritikou oceňované komedie jako The Good Place a dramatické seriály oceněné cenou Emmy, například Big Little Lies.

Proč Apple?

Produkty Apple se díky svému atraktivnímu designu, funkcím a použitelnosti staly jedněmi z nejoblíbenějších na světě.

Například televizory Apple poskytují neuvěřitelné zážitky ze streamování s křišťálově čistým obrazem a zvukem, přístup ke stovkám streamovacích služeb a možnost snadno ovládat a přizpůsobovat si zážitek ze sledování pomocí dálkového ovladače Apple TV.

Jejich používání je také neuvěřitelně pohodlné – díky funkci Apple AirPlay 2 lze na Apple TV sledovat obsah přímo z iPhonu nebo iPadu. Pomocí Apple TV mají uživatelé přístup ke všem filmům a televizním pořadům, které již vlastní, aniž by se museli starat o kompatibilitu různých streamovacích služeb nebo si kupovat více verzí obsahu.

S Apple TV si uživatelé mohou také půjčovat nebo kupovat nové filmy a televizní pořady prostřednictvím iTunes, hrát hry nebo ji dokonce používat k ovládání celé sestavy domácího kina.