Temné kriminální drama a oceňovaný dokument o slonech. Apple TV+ láká na další novinky

Streamovací služba Apple TV+ bude (i v Česku) spuštěna teprve za deset dní, Apple už ale začíná představovat další obsah, který se objeví v následujících měsících. Truth Be Told je kriminální drama s Octavií Spencerovou a Aaronem Paulem v hlavních rolích. The Elephant Queen, rodinný dokument o rodině slonů dostupný hned od 1. listopadu, se konečně dočkal upoutávky a seriál Dickinson dále představuje svůj netypický pohled na společnost konce 19. století.

„Jsem pro pravdu, ať už ji říká kdokoliv. Jsem pro spravedlnost, bez ohledu na to, pro nebo proti komu je,“ říká postava Octavie Spencerové na začátku traileru seriálu Truth Be Told. Jeho hlavní postavou je investigativní reportérka snažící se odhalit pravdu o případu, na němž se před několika lety sama podílela a jenž vedl k zatčení možná nevinného muže za dvojitou vraždu.

Postavu údajného vraha hraje Aaron Paul, známý především ze seriálu Perníkový táta a nedávno také navazujícího filmu Netflixu El Camino. Reportérce tvrdí, že na něj byl zločin spočívající v zavraždění otce identických dvojčat nastrčen. Další dění odhaluje mnohá tajemství spojená s temnou minulostí mnoha lidí a způsoby, jakými člověka ovlivní dlouhodobý pobyt ve vězení.

Jedním z hlavních témat Truth Be Told je zjevně hluboký morální problém odsouzení někoho za zločin, který nespáchal. Trailer naznačuje velmi ponuré ladění seriálu a důraz na psychologickou hloubku postav. Snaží se také nalákat na několik herců oceněných nebo nominovaných na cenu Emmy a Zlatý glóbus – vedle zmíněných představitelů hlavních rolí jsou to Lizzy Caplanová, Elizabeth Perkinsová a Ron Cephas Jones.

Dokument The Elephant Queen se už na začátku letošního roku objevil na festivalu v Sundance. Například magazín Hollywood Reporter ho popsal jako „Nádherně natočený a detailní portrét sloního stáda na náročné cestě za hledáním vody.“ Ačkoliv to není hlavní téma, dokument má poměrně výrazný ekologický aspekt, jelikož se sloni musí na cestu vydat kvůli vyschnutí zdroje vody.

Podobné události se samozřejmě děly i před výraznějšími projevy současných klimatických změn, ty ovšem výrazně zvyšují jejich četnost.

Sloni jsou v The Elephant Queen do určité míry antropomorfizována pro ucelenější vyprávění, v zásadě se ovšem jedná pouze o zdůraznění jejich poměrně komplexní psychologie, jelikož patří k nejinteligentnějším tvorům na Zemi. O komentář se postaral herec Chiwetel Ejiofor známý například z Oscarového filmu 12 let v řetězech.

Před pár dny Apple zveřejnil také další trailer na seriál Dickinson o slavné americké básnířce, který jsme představovali už dříve. Žánrově se jedná o kostýmní drama, je ovšem pojato velmi moderní optikou a mezi jeho hlavní témata patří feminismus a odmítání zastaralých společenských tradic.

Tentokrát se upoutávka ještě více zaměřuje na bohatou vizuální stránku a soustavné narušování žánrových konvencí. Eddy Cue řekl, že se na Dickinson těší nejvíce z celé prvotní nabídky Apple TV+.