Proč Xiaomi ještě nevydal telefon s nabíjením 100 W?

xiaomi_nabijeni

Xiaomi před rokem odhalil, že pracuje na 100 W nabíjecí technologii, která je schopná nabít 4 000 mAh za 17 minut. Společnost také uvedla, že tuto technologii získají jako první smartphony Redmi, ale zatím se nic takového nestalo.

Nyní generální ředitel společnosti odhalil pět technických problémů s tímto 100 W nabíjením.

Velké poškození baterie

Asi největším problémem je kapacita baterie, přičemž výkonný ředitel společnosti Redmi říká, že rychlejší nabíjení má za následek větší ztrátu kapacity baterie.

„Podle předběžných odhadů je kapacita 100 W baterie s rychlým nabíjením přibližně o 20 procent nižší než kapacita rychlého nabíjení s 30 W PD. Stručně řečeno, z 5 000 mAh se kvůli nabíjení stává 4 000 mAh.“ oznamuje.

TIP: Jaké jsou ty nejlepší hrady a zámky ČR a další zajímavá místa v Praze?

To znamená, že nabíjení 100 W vyžaduje velkou baterii, aby se kompenzace snížila. V opačném případě se z 4 000 mAh baterie nakonec stane baterie s 3 200 mAh z důvodu degradace způsobené nabíjením.

Rychlé nabíjení v budoucnu

Nejedná se pouze o tento technický problém. Dále ukazuje na technickou architekturu, kompatibilitu nabíječky, ochranu v celém zařízení a obecný výkon.

Nicméně výkonný ředitel společnosti Xiaomi říká, že nabíjení 100 W „dosáhlo fáze zralé výroby a lze jej očekávat v budoucnu“. Takže teoreticky stále můžeme očekávat chytrý telefon s rychlým nabíjením 100 W.

Pravděpodobně však bude mít obrovskou baterii, aby se „zahnaly“ účinky degradace.

TIP: Co je to Rorschachův test?