Square Enix ukázal záběry z her Tomb Raider a Just Cause 4

Vlastní předváděcí akci letos na výstavě E3 pořádalo také vydavatelství Square-Enix, nic velkého ale k vidění nebylo. Připravovaný projekt s Avengers i novinky kolem remaku Final Fantasy VII si firma zatím nechává pro sebe, potěšilo tak alespoň ohlášení novinky Babylon’s Fall od Platinum Games.

Novinky u her jako Shadow of the Tomb Raider nebo Just Cause 4.

Shadow of the Tomb Raider

Tomb Raider předvedl úvodní animaci hry, v níž Lara a Jonah havarují v letadle. Poté přišla na řadu demonstrace guerillového boje v džungli. Lara v ukázce útočí z vrcholků stromů, ukrývá se v husté vegetaci a likviduje jednoho protivníka po druhém.

Jde o evoluci systému z předchozích dílů. Autoři zmínili vylepšené pohybové vlastnosti hlavní hrdinky, mezi kterými bude běhání po stěnách nebo lepší manévrovatelnost při průzkumu pod vodou.

Hra nabídne také velké město, sloužící jako centrální hub. Také hrobek má být víc než dříve a mají být údajně smrtonosnější. V příběhu se Lara opět utká s padouchy z organizace Trinity a pokusí se zabránit mayské apokalypse. Shadow of the Tomb Raider si zahrajeme už 14. září.

Just Cause 4

Rico Rodriguez se vrací ve fiktivní jižní americké zemi Solis, která je údajně větší než jakákoli předchozí hra v sérii.

Zlepšené modely destrukce a fyziky jsou základem Just Cause 4 a dynamický systém „extrémního počasí“. Tornáda sundávají mosty, stavby a lesnictví, ale Rico je také může využít ve svůj prospěch. Model pro manipulaci s automobily a motocykly byl upraven, ale nové vozy, jako je jetskis, mikrojety, buldozery a dokonce i bourací kuličky, mění věci ještě víc.

Ricoův háček byl základem franšízy Just Cause a také prochází některými změnami. Bude mít více bodů, aby hráči mohli být více kreativní v tom, jak ho používají. AI v Just Cause 4 bude moudřejší a taktičtější, což představuje nové výzvy. Hru Just Cause 4 si zahrajeme 4. prosince tento rok.

TIP: Pokud by si chtěli hráči odpočinout od hraní, mohou navštívit některá ze sousedních měst, například Graz, kdy se bude hodit OZP cestovní pojištění nebo také ČSOB cestovní pojištění.