ZIMÁK Teplice se dnes slavnostně otevírá veřejnosti

Pro nový stadion se vžil název ZIMÁK. Led si mohli návštěvníci veřejného bruslení vyzkoušet už během jarních prázdnin v únoru. Nový zimní stadion vyrostl vedle Sportovní haly Na Stínadlech a propojením vzniklo nové multifunkční sportoviště se zázemím. Logo s vločkou a nápisem ZIMÁK zdobí fasádu a oba vchody.

Vedení města Teplic zadalo v roce 2013 teplické architektonické kanceláři MISE zpracování podkladové dokumentace. Výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace vyhrála společnost SIAL architekti a inženýři. Dodavatelem stavby se stala na základě výběrového řízení společnost SYNER, s.r.o., Liberec. Stavba byla zahájena na podzim roku 2017. Město za nový zimní stadion zaplatilo 228 060 444 Kč včetně DPH.

 „Zimní stadion jsme se rozhodli vybudovat zejména pro občany města Teplic. Věříme, že nabídku veřejného bruslení a možnost pronajmout si ledovou plochu uvítají všechny věkové generace. Abychom podpořili výchovu sportující mládeže, navázali jsme spolupráci s novým hokejovým oddílem HC Huskies a novým oddílem Krasobruslení Teplice. Otevíráme tak další kapitolu rozvoje sportu v našem městě!“ řekl primátor města Hynek Hanza.

„Rozšíření palety sportovních aktivit úzce souvisí s dlouhodobou podporou sportující mládeže a dětí ze strany města. V současné době se pracovní skupina, složená i ze zástupců různých sportovních klubů, intenzivně zabývá přípravou plánu rozvoje sportu v Teplicích. Výsledkem bude mimo jiné vytipování dalších vhodných míst pro nová sportoviště,“ sdělil náměstek primátora Jiří Štábl.

Rozměry ledové plochy 56 x 26 m umožňují halu využít pro zápasy do úrovně I. ligy. Hlediště ZIMÁKU nabízí 464 míst pro sezení, ze kterých je 7 vyhrazeno pro tělesně postižené. Zázemí je vybaveno 10 šatnami pro sportovce s kapacitou 22 míst a 1 šatnou pro veřejné bruslení s kapacitou asi 40 míst. Součástí je také ubytovna se 30 lůžky. Původní parkoviště bylo rozšířeno a v současnosti nabízí 198 míst pro osobní automobily a 4 pro stání autobusů.

Slavnostní otevření ZIMÁKU bude zahájeno v 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na exhibiční utkání bývalých hráčů Teplic a Litvínova. Účast přislíbili například Jiří Šlégr, Zdeněk Orct, Petr Klíma, Jan Alinč nebo Jan Čaloun. Čestné buly na začátku zápasu vhodí primátor města Hynek Hanza. Po skončení zápasu bude pro zájemce až do 22 hodin připraveno veřejné bruslení zdarma. Otevřena bude i půjčovna a broušení bruslí.