Xiaomi představilo přesný klon Apple Watch. Mi Watch se vejdou do 4 500 korun

Apple Watch se mezi lidmi těší vysoké popularitě a takzvané wearables již mají mezi tržbami Applu své silné místo. Konkurenční výrobci se marně snaží jejich úspěch napodobit. V delším horizontu se Applu rýsuje významný konkurent v podobě Googlu, který si koupil společnost Fitbit, ovšem nyní stojí za zmínku hodinky čínské firmy Xiaomi, která představila vlastní Mi Watch, které jako by hodinkám Applu z oka vypadly.

Čínští výrobci byli ještě před několika lety svou schopností věrně kopírovat západní elektroniku legendární. Ostatně i Xiaomi je firma, která se na napodobování hardwaru i softwaru Applu vyšvihla mezi nejvýznamnější výrobce smartphonů.

V posledních letech Xiaomi dokázalo představit celou řadu zajímavých telefonů, přičemž minimálně po stránce hardwaru telefony prezentovaly svou vlastní a jedinečnou identitu. O to větším zklamáním jsou tedy z tohoto pohledu nové Mi Watch bezostyšně kopírující hodinky Applu.

Mi Watch přicházejí s operačním systémem Google Wear OS, avšak ten je ze strany Xiaomi přetvořen do designu věrně napodobujícího watchOS. Také vzhled samotných hodinek je takřka totožný s tím, který je dobře známý díky Apple Watch. Hodinky mají čtvercové zaoblené pouzdro s digitální korunkou i akčním tlačítkem umístěným zcela shodně s Apple Watch.

Xiaomi přitom v posledních letech představovalo skutečně zajímavé a originální kousky. Namátkou první „bezrámečkový“ telefon Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi 9T s výsuvnou „selfie“ kamerou nebo ohebný Xiaomi Mi Mix Alpha s displejem kolem dokola. Mi Watch však sází na designovou jistotu, a to jak na straně softwaru, tak na straně hardwaru. Jistotu ověřenou Applem.

Na druhou stranu, pro uživatele telefonů s Androidem se nové Mi Watch mohou stát skutečně atraktivní volbou. Přichází s jemným 1,78palcovým AMOLED displejem či 570mAh baterií, která má hodinkám postačit na 36 hodin v provozu.

Potěší výkonný čip Qualcomm Snapdragon Wear 3100 doplněný o 1 GB RAM a 8 GB interní paměti. Nechybí přirozeně ani Bluetooth, Wi-Fi, NFC čip pro pohodlné bezkontaktní platby, měřič srdečního tepu a příjemným bonusem je podpora eSIM s 4G konektivitou.

Čínský drak si navíc vyhrál i se softwarem. Jeho verze Wear OS s označením MIUI For Watch nabízí kromě kalifornského designu také vlastní aplikace jako Úkoly, Diktafon či Poznámky a hodinky budou mít i vlastní obchod s optimalizovanými aplikacemi.

K tomu lze připočíst fitness funkce včetně měření hladiny kyslíku v krvi, tracking cvičení i spánku či vodotěsnost pro možnost plavání a Xiaomi Mi Watch vypadají jako skutečně atraktivní produkt.