Xiaomi může mít nový design selfie kamery a vypadá bláznivě!

Společnost Xiaomi přišla s novým patentem! Výrobci se snaží zvětšovat své displeje a potlačovat sluchátko k okrajům svých zařízení. Dále hledají nové a kreativní způsoby, jak zachovat selfie fotoaparáty.

Dnes je k dispozici několik řešení, včetně vyskakovacích a vyklápěcích kamer, ale s postupem času pravděpodobně uvidíme, jak společnost vužívá technologii kamery pod displejem.

TigerMobiles tento patent poprvé spatčil poté, co prošel Čínskou národní správou duševního vlastnictví (CNIPA). Na rozdíl od vertikálně převrácejících se kamer, které dnes vidíme, odhalují patenty to, co vypadá jako mechanismus horizontálního otáčení.

Co je obvzláště zajímavé na tomto řešení je, že se panel rozdělí na dvě části, aby umožnil otáčení částí telefonu. Nevíme, jak to ovlivní kvalitu zobrazení, ale vykreslení naznačuje, že by to mohl být jeden soudržný panel.

Rendery fotoaparátu od Xiaomi také naznačují, že se displej inteligentně přizpůsobí, když uživatel otočí kameru kolem a bude posouvat viditelný obsah směrem dolů. Jinak by mohl být určitý obsah oříznut.

Je příliš brzo na to, abychom řekli, jak odolný bude tento mechanismus. Čím více pohyblivých částí zařízení má, tím je náchylnější k poškození. To je z části důvod, pro si myslíme, že fotoaparáty pod displejem se v blízké budoucnosti stanou reálné. Jistě, tento patent vypadá zajímavě, ale neočekáváme, že se v budoucích telefonech setkáme s tímto patentem (pokud ho vůbec uvidíme).