Měření tuku, svalů i váhy přímo z řemínku. Aura uvádí nový zdravotní doplněk pro Apple Watch

Apple Watch se daly vždy považovat za schopný fitness nástroj, nicméně až s příchodem generace Series 4 se posunul na úroveň, díky níž se z nich stal i produkt pro zdravotní přehled. Za to mohla především integrace pro měření EKG. Od té doby se Apple postupně snaží své chytré hodinky pasovat do role komplexnějšího zdravotního nástroje, čemuž může přispět i nový doplněk od značky Aura.

Ta v průběhu veletrhu se spotřební elektronikou CES, který se aktuálně koná v Las Vegas, představila speciální řemínek, jenž má v sobě zabudované elektrody pro měření váhy, vody, tuku a svalů v těle. Uživatelé tak dostanou možnost si zjistit, jak moc jsou hydratováni, kolik tuků spalují (potažmo svalů budují) během cvičení a jak se mění jejich tělesná hmotnost.

Součástí bude i detailní analýza vrchní části těla, výkonu plic nebo změn dechu, což se má kombinovat přímo s daty vycházející ze srdečního pulsu. Nechybí ani podpora HealthKitu a notifikace v případě selhávání srdce, byť se nejedná o žádnou přelomovou novinku – Apple Watch obdobnou možnost nabízí samy o sobě, ale je zajímavé vidět, že i tento prvek je zahrnutý.

Pro majitele Apple Watch je také důležité, že takzvaný Aura Strap bude možné přichytit k hodinkám klasickým způsobem. Mimo jiné si budou moci vybrat z několika barevných provedení – k dispozice bude černá, červená, zelená a šedá. Co se týče materiálu, Aura sází hlavně na tkaný nylon, který je u uživatelů jablečných hodinek poměrně populární.

Po stránce ceny se bavíme o 99 dolarech za jeden kus, což je zhruba 2 300 korun. Prodej ještě není oficiálně spuštěn, ale už je možné si Aura Strap předobjednávat – očekávané doručení je během března letošního roku.