Nejlepší kvalitní a drahé značky oblečení – srovnání
Doba, kdy ženy a muži měli skříně plné no-name značek, je dávno pryč. Daleko více se vyplatí investovat do kvalitních kousků, kterých sice člověk nebude mít doma několik desítek, za to mu vydrží mnoho let. Jaké jsou nejlepší značky oblečení?
Stačí si představit situaci, kterou zajisté zažil každý, že si do skříně nakoupil takové kousky oblečení, jejichž ceny vykouzlily kupujícímu úsměv na tváři. Na druhou stranu velká většina z nově pořízených kousků na příležitostní akci nikdy nenastala a takové kousky oblečení leží v nejtemnějších hloubkách skříní.
Žena, která si zakoupí například kabát drahé a kvalitní značky oblečení, za něj sice zaplatí daleko vyšší peníze, bude ji ale sloužit klidně i pět let a bude vypadat stále úžasně. A díky tomu i samotná žena.
Pokud si zákazník zakoupí drahou věc, pak neplatí pouze za samotnou značku, nýbrž i za kvalitu produktu. V dnešní době, kdy je velmi snadné pořídit oblečení z Turecka online, z Shein, AliExpresu nebo z Wish česky za pár korun, praskají některým skříně v pantech. To je však více na škodu než na parádu.
Tyto eshopy jsou pro lidi dostupné a každý si může kdykoliv a odkudkoliv něco objednat. Dodání ale většinou trvá několik dní až týdnů. Například Shein doprava má dvě kategorie. Zákazník si může připlatit za rychlejší dodání, nebo zaplatit standartní dopravu a zboží bude doručeno do 15 pracovních dnů.
Pokud chce člověk jakéhokoliv pohlaví vypadat úžasně kdykoli a kamkoli půjde, stačí v podstatě několik kousků kvalitního oblečení kvalitních značek. Mezi ně patří například:
- kvalitní kabát krátký a delší
- kvalitní černé sako
- kvalitní šaty
- kvalitní spodní prádlo
- kvalitní doplňky
- kvalitní boty.
Všechno by mělo být bez potisků, v jednobarevném provedení a jednoduchém střihu. Vše je možné kdykoli kombinovat a vždy to bude vypadat bezvadně. Co je kvalitní, to vydrží a vypadá skvěle.
Některé ženy mají plné skříně, ale kvalitní kousek oblečení u nich není k nalezení. Když pak k takové skříni přistoupí, ozve se jejich obligátní věta: „Zase nemám co na sebe!“ To jde ale velmi snadno změnit tím, že si koupí opravdu jen velmi kvalitní kousky oblečení.
Když se člověk zaměří například na obrazy, historický nábytek nebo třeba mince. Všechno to jsou sběratelské kousky, za které jsou lidé ochotni utratit nemalé peníze. Proč by tedy právě značkové a kvalitní oblečení nemohlo být takovou soukromou a jedinečnou sbírkou?
Například takové značkové boty je možné si koupit a nosit je klidně deset let. Kabelky jsou také velmi nadčasovou investicí. A co teprve již zmíněné kabáty a kožichy. Kvalitní kousky oblečení Shein kabelek jsou někdy i navždy a člověk se může spolehnout, že bude vždy za modelku a ženu, kterou žádný muž, ani žena nepřehlédne.
Kvalitní značky oblečení
Každou ženu tato představa zaručeně vyděsí. Ale ruku na srdce, kolik z 10 takových, které jí visí v šatníku, opravdu nosí? Kolikrát ho vytáhla během roku do společnosti? I zde se vyplatí investovat například do jednoho či dvou kvalitních kabátů, které stojí stejně jako 5 levných.
Takový drahý kabát za to vydrží mnoho let, protože je vyrobený z kvalitních materiálů. Dražší věci bývají ve většině případů zárukou vysoké kvality. To je vidět zejména u turistického nebo outdoorového oblečení značky Oneill. Napapijri dámská bunda vydrží zaručeně drsnější přírodní podmínky než například bunda z Shein.
Přírodní oblečení
Lidé by se měli zajímat při nákupu oblečení i o přírodu, a to konkrétně o to, jak ji chránit. Například průhledné oblečení už není in. Za to udržitelnost a obnovitelné zdroje jsou dnes velkým celosvětovým tématem, proto řada společností přistoupila na výrobu oblečení, která je šetrnější k přírodě, a označují se jako kvalitní značky oblečení.
Přírodní oblečení je navíc šetrné k samotnému lidskému tělu. Stále oblíbenějším je používání pro výrobu přírodního oblečení bio bavlna. Ta je pěstována bez použití chemických pesticidů a hnojiv, a po vypěstování se na půdě střídají plodiny. Díky tomu je materiál jemnější.
V porovnání s konvenční bavlnou je bio bavlna šetrná k prostředí okolí ní, spotřebovává se daleko méně vody při péči o ní, protože se nachází v oblastech, kde přirozeně hodně prší. Konvenční bavlna je mnohdy geneticky upravovaná tak, aby odolala hmyzům, které ji poškozují. Navíc je hnojena chemickými postřiky.
Za takové produkty si člověk však musí připlatit, a to kvůli větším nákladům na výrobu a pěstování samotné bio bavlny. Člověk při zakoupení produktu z bio bavlny má jistotu, že ti, kdo se podíleli na jejím pěstování, dostanou řádně zaplaceno a mají zaručenou minimální mzdu a pracovní podmínky.
Jednou takovou firmou, která se zabývá přírodním oblečením, je česká firma Happy Nature. Ta klade důraz na výrobu produktů ekologickým způsobem společně s potiskem. Za každý prodaný produkt navíc vysází 10 stromů. Ke každému zakoupenému produktu dostane zákazník stromový certifikát. Ve svém volnu pak zaměstnanci sbírají odpad.
Nejlepší značky oblečení
Výhodou světa módy je fakt, že každý člověk je jiný a každý člověk má svůj vybraný styl. Někteří sáhnou raději po sportovním oblečení, někteří by naopak v teplákové soupravě do města nevyrazili, někteří stále mají rádi průhledné oblečení. Mezi oblíbené značky sportovního oblečení patří např. Nebbia shop.
To stejné platí i pro finance. Nadšenci do módy jsou ochotni investovat i statisíce korun ročně do nových trendy kousků z Pařížské. Jiní si za takové peníze raději pořídí ojeté SUV s povinným ručením.
Jaké jsou nejlepší značky oblečení? Obecně lze říci, že mezi oblíbené značky po generace patří Tommy Hilfiger, Guess nebo Calvin Klein. Co se týče sportovního oblečení, největší tržby má dlouhodobě Nike a Adidas. Mladí naopak nakupují ve finančně dostupnějších značkách jako je H&M, C&A nebo Bershka a Pull&Bear.
Drahé značky oblečení
Mnoho mužů i žen našlo svou zálibu ve sbírání oblečení drahých značek. Nemusí to být však vždy jen oblečení. Řada lidí ozvláštní svůj outfit drahým a zajímavým doplňkem jako například Burberry šálou, Louis Vuitton kabelkou nebo Gucci páskem.
Jedním z nejznámějších módních domů je bezpochyby Gucci. Italské módní kousky jsou pojaty stále tradičně, nesou se tedy v duchu 90. let. Velký úspěch však sklidily i u dospívající mládeže. Mezi jejich modely patří například oblíbený zpěvák Harry Styles.
Další neméně známou drahou značkou oblečení je Louis Vuitton. Původem se jedná o francouzskou značku, která prodává své produkty již od roku 1854. Své reklamy umisťují stále tradičním způsobem, tedy v tištěné formě do časopisů. Jedna taková kabelka dosahuje částky luxusní dovolené na Bora Bora.
Prada je dalším italským módním obchodem pocházejícím z Milána. Drahá značka oblečení Prada byla založena bratry, kteří prorazili do světa módy díky koženému zboží a doplňkům. Dnes je možné butik Prada navštívit ve 250 obchodech po celém světě.
Pořídit si trendy módní kousky lze i v domě Chanel. Za touto značkou stojí známá módní návrhářka Coco Chanel, která ve svém období udávala trendy nejen ve Francii. Původem dívka z vesnice tvořila pro dámy z aristokratické vrstvy oděvy pánského střihu jako například volné košilové šaty a elegantní sako bez límce se sukní po kolena. Věnovala se dokonce i parfémům, a tak jedním z nejpoužívanějších parfémů vůbec je Chanel No. 5.
Turistické a outdoorové oblečení
Pokud v sobě chce člověk probudit dobrodruha, může vyrazit na turistické trasy v trekovém oblečení. Turistické trasy se nachází v každé zemi. I ty neméně známé mohou nabízet turistům nádherné scenérie, na které dotyčný nikdy nezapomene. Na dlouhých trasách člověk poznává nejen přírodu, ale i sám sebe, proto by neměl podcenit oblečení na hory.
Na horách se počasí mění velmi rychle, a tak je třeba být řádně připraven na cokoliv ať už se jedná o jednodenní výlet nebo putování mezi chatami v horách. Pokud člověk plánuje se v horách zdržet déle, měl by mít vhodnou výbavu s sebou – na spaní a vaření.
Turistické a trekové oblečení
První vrstvu oblečení na hory na těle by mělo tvořit funkční prádlo. Trekové oblečení zajišťuje odvod potu a udržuje teplotu. V takovém případě se doporučuje oblečení z merino vlny. Na funkčním prádle by měla být druhá vrstva tvořená fleecem.
Turistické oblečení lze zakoupit například u těchto turistických značek:
- Nordblanc
- Decathlon
- Bushman
- 4Camping
- Husky
Úkolem druhé vrstvy oblečení na turistiku je především zahřátí těla. Fleecová trička a mikiny například z Decathlonu jsou vyráběny tak, že spodní vrstva obsahuje chlupatý fleece, druhá strana je hladká, takže vydrží. Oblečení na turistiku by se nemělo podceňovat.
Outdoorové oblečení
Na fleecovém tričku by měla být třetí vrstva ze softshell. Outdoorové oblečení musí odolat dešti a větru. Takové oblečení na turistiku není vždy voděodolné. Proto se doporučuje sáhnout po takové, která má membránu, skrze kterou voda neproteče z cca 80 %. Lze pořídit i fleecové kalhoty.
Poslední vrstvou je turistická bunda z harshell. Co to je? Jedná se o téměř 100 % ochranu před větrem a deštěm. Nejčastěji bývají složené v batohu pro případ opravdu ošklivého počasí. Takové bundy je možné pořídit i za 3 000 Kč při slevách na Dny Marianne.