Jednatelka CK West Holiday podala nový insolvenční návrh

Redakci Krachy cestovek.cz se ozvala majitelka zbankrotované CK West Holiday. Nový insolvenční návrh je podle ní již podán u soudu pro Prahu 1.

Oficiální webové stránky insolvenčního rejstříku včera zatím nepotvrzovaly, že by na sebe CK West Holiday znovu podala insolvenční návrh.

Redakce portálu Krachy cestovek.cz si ověřila, že oficiální webové stránky insolvenčního rejstříku včera tuto informaci zatím nepotvrzovaly.

Jednatelka a majitelka CK West Holiday Vendulka Košatová se zatím jako jediná z lidí, o nichž Krachy cestovek.cz psaly, ozvala, aby pomohla objasnit některé skutečnosti související s loňským úpadkem cestovky.

Reagovala na článek Podá na sebe CK West Holiday inslovenční návrh znovu? V odpovědi uvedla: „Ano, žádost je již podána u Městského soudu v Praze 1.“

Doplnila také podrobnosti, týkající se vypořádání cestovky s poškozenými klienty: „Dvěma rodinám nebyla vyplacena částka za zrušenou dovolenou. S leteckou společností ČSA jsme létali od 21.10. do 5.11.2011. Let 12.11. jsme z důvodu malého počtu klientů již uhradit nedokázali. Všech 50 klientů dostalo zpět své peníze a cca 80 klientů bylo dopraveno zpět do České republiky bez sebemenší změny.“

Jak podnikatelka v cestovním ruchu dodává, cestovní kanceláře nejsou jediné firmy, které krachují, jsou však jako jediné pojištěny dost vysokými částkami pro případ úpadku.

Zkušenosti poškozených klientů, kteří se na Krachy cestovek.cz obracejí, ale ukazují, že velmi často tyto částky nejsou dost vysoké, neboť majitelé některých cestovek se snaží své podnikání podpojistit, aby mohli platit nižší pojistku.

Také chyby při podávání insolvenčního návrhu zdržují výplatu pojistného plnění za neuskutečněné zájezdy.

Náš web radí poškozeným klientům: Vzhledem k tomu, že na vaši ztrátu se nevztahuje plnění pojišťovny, přihlašte se k insolvenčnímu řízení.

(rem)