Klienti BG Travel se rozhodli podat na majitelku trestní oznámení

To, co zpočátku vypadalo jako obyčejný krach cestovky, způsobený „nekorektním jednáním zahraničních partnerů“, bude teď zajímat i policii.

Liberecká cestovka Marcela Pavelková BG Travel specializovaná na bulharské destinace vyhlásila krach 5. července. V cizině zůstaly necelé tři stovky klientů této cestovky, někteří měli potíže s ubytováním a všichni potřebovali zařídit návrat domů. Ti se teď rozhodli podat na majitelku trestní oznámení.

Pavelková na zamčené dveře své provozovny oznámení nepověsila, ale na internetu uvedla, že k ukončení činnosti byla donucena ekonomickou situací, způsobenou nekorektním jednáním bulharských obchodních partnerů.

Novináři i klienti se zaplacenými zájezdy, kteří v tu chvíli začali Marcelu Pavelkovou hledat, měli smůlu. Nezvedala telefon, na zvonění u dveří nereagovala. Jenže jak se v Liberci už delší dobu říká, byla prý majitelka jen „bílým koněm“.

Potvrzují to i čtenáři stránek Vdenik.cz z řad klientů této CK, kteří se na nás obracejí. Skutečným šéfem cestovky má podle nich být podnikatel, který již jednou s cestovní kanceláří specializovanou na Bulharsko zkrachoval.

BG Travel prodávala údajně zájezdy až do posledního večera před bankrotem. Což v minulosti již několikrát u jiných cestovek policie posoudila jako podvod, neboť majitelka musela vědět, že má finanční potíže.

Poškození klienti BG Travel jsou přesvědčeni, že o podvod se jedná i v tomto případě. V uplynulých dnech se domlouvali na různých internetových fórech o společném postupu a podle informací iniciativy Stop krachům cestovek! se první skupina klientů rozhodla podat na Marcelu Pavelkovou trestní oznámení.

Uvidíme, jak se k němu postaví orgány činné v trestním řízení. O dalším vývoji budeme čtenáře dále informovat.