Apple představil nový MacBook 13 Pro s Magic Keyboard

macbook

Dříve, než se očekávalo, společnost Apple oznámila nový 13-palcový MacBook Pro s Magic Keyboard. Je vybaven volitelnými procesory Intel 10. Gen a jeho cena začíná na 38 990 Kč. Jedná se o menší aktualizaci existující sestavy 13-palcových MacBooků. Ale také představuje konec jedné éry: Apple již nerodává žádné nové notebooky s mechanismem motýlí klávesnice.

Apple motýlí klávesnici vyřadil celkem rychle. 16-palcový MacBook Pro byl představen v listopadu 2019, následný obnovený MacBook Air s Magic Keyboard letos v březnu. V období šesti měsíců, vyměnil celou řadu notebooků za modely, které používají lepší „nůžkovou“ klávesnici.

Stejně jako v případě posledního MacBooku Pro měl Apple konektory Thunderbolt 3 / USB-C, dva nebo čtyři konektory celkem (plus konektor na sluchátka). Dotykový panel zde zůstává, vedle se nachází snímač otisků prstů Touch ID – a naštěstí, nachází se zde i fyzické tlačítko Esc.

TIP: S připojením sluchátek přes konektor si člověk ale nemusí lámat hlavu díky Apple bezdrátovým Airpodům nebo Beats Powerbeats sluchátkům pro Apple.

RAM lze upgradovat na 32 GB a úložiště zde může být až 4TB. Apple říká, že procesory Intel z desáté generace Intel mají turbo boost až 4,1 GHz a že nová grafika Intel Iris podporuje Pro Dosplay XDR v plném rozlišení 6K.

Základní model MacBook 13 Pro za 38 990 Kč je dodáván s 256 GB úložného prostoru oproti 128 GB u předchozích modelů. Ale postrádá 10. Gen procesor a začíná na 8 GB RAM.

Apple říká, že tento 13-palcový displej může dosáhnout jasu 500 jednotek a může podporovat pestrou škálu barev P3.