Apple Maps zobrazují podrobnou interiérovou mapu letiště v Praze. Poslouží pro snazší orientaci

Vyznat se správně na letištích může být pro cestující poměrně velká výzva. I když se mohou orientovat od zpravidla dobře rozmístěných navigačních cedulek a žádat o pomoc tamní personál, vždy je lepší si o konkrétním letišti udělat přehled předem. S tím mohou pomoci informace na internetu rady od kamarádů, a také mapy v iPhonech, respektive iPadech.

Byť Apple se svými systémovými mapami nezačal nijak zvlášť úspěšně a doprovázela je řada problémů, dostaly na úroveň, kdy mohou konkurovat ověřenému rozhraní Google Maps. Velice dobře jsou zpracované i takzvané interiérové mapy jednotlivých významných letišť po celém světě, především pak ve Spojených státech, kde Apple s novinkami běžně začíná.

Díky interiérovým mapám cestující mohou vidět nástupní brány do terminálů a také uličky uvnitř letiště, které vedou k pasovým kontrolám, check-inům, zavazadlům, obchodům či toaletám. A právě toto rozšíření se nyní v rámci Apple Maps dostává i na Letiště Václava Havla Praha, na jehož integraci pracoval Apple s jeho provozovatelem, společností Letiště Praha.

Sebemenší detaily včetně eskalátorů

Pokud si uživatel otevřete mapy, vyhledá si lokalitu pražského letiště a bude postupně přibližovat jednotlivé úseky, uvidí, jak se přímo před očima formuje zcela nové rozhraní plné ploch a barevných teček. To je přesně jev, který nabízí interiérové mapy. Lze si snadno zobrazit seznam, jaké restaurace nebo kavárny se na konkrétním terminálu nacházejí, a vyhledávat jejich přesné umístění.

Přesnost vyhledávání pak zajišťuje podrobné mapové rozpracování, jež vyobrazuje ohraničující stěny, bloky i ty nejmenší uličky vedoucí například k eskalátorům, toaletám nebo informačním panelům. Prakticky vše, co má na letišti význam, se uvnitř Apple Maps objevuje. Nechybí ani rozlišování pater nebo integrace hlasové asistentky Siri.

Letiště Václava Havla Praha se stalo teprve patnáctým letištěm v Evropě, které s tímto rozšířením přichází. Obecně pak Apple tuto možnost nabízí na více než sedmi desítkách letišť po celém světě, a to včetně důležitých míst jako Hartsfield-Jackson v Atlantě, Pekingské mezinárodní letiště nebo Heathrow v Londýně.

Pomocí interiérové mapy se cestující mohou snadno orientovat v letištních terminálech, jejich cesta letištěm tak bude příjemnější, rychlejší a efektivnější. Aplikace může být užitečná i těm, kteří rádi plánují dopředu a chtějí se na cestu připravit. Ještě před odjezdem na letiště se tak mohou virtuálně porozhlédnout po terminálu, z něhož budou odlétat.