Apple Pay motivuje ke změně banky. Znatelně to pozoruje i Air Bank

Když do Česka oficiálně dorazila platební služba Apple Pay, vysloužila si rázem velký úspěch. Těšili se z ní nejen samotní uživatelé, ale také banky, které v prvních týdnech vykazovaly zajímavé rekordy. Situace ohledně bank je zároveň i trochu nešťastná: Apple Pay totiž stále nepodporují ČSOB, Fio banka, Raiffeisenbank nebo Equa bank.

Byť klienti zmíněných bank se této služby, díky níž je možné pohodlně bezkontaktně platit iPhonem nebo Apple Watch (potažmo i Macem na webu), dožadují, stanoviska zní vesměs stejně: podpora se teprve připravuje a dorazí „někdy“ v průběhu tohoto roku.

Někteří zákazníci však takovou trpělivost nemají a záměrně mění svou banku za tu, která Apple Pay podporuje.

Podpora Apple Pay

Znatelné je to především u Air Bank, která podporu jablečné platební služby hlásila mezi prvními. Ta totiž dle slov vedoucího Oddělení každodenních služeb Air Bank, pozoruje, že se u ní registruje čím dál větší množství lidí z bank jako ČSOB nebo Fio banka. Tedy těch, kde Apple Pay ještě není oficiálně podporováno.

„Výraznější nárůst nových klientů jsme pozorovali od prvního dne, kdy jsme Apple Pay spustili. Navíc se změnilo i to, z jakých bank k nám klienti přicházejí. Oproti dlouhodobému trendu, kdy nejvíce klientů do Air Bank přicházelo z České spořitelny, k nám po spuštění Apple Pay začalo nejvíce nových klientů přicházet z ČSOB a vzrostl také počet klientů, kteří k nám přišli z Fio banky. Tedy z bank, které zatím ve své nabídce Apple Pay nemají. Možnost platit mobilem mezi prvními se tak pro řadu lidí stala natolik důležitou, že si kvůli tomu rozhodli otevřít nový účet u banky, která jim to hned umožní,“ říká.

Pokud jste si Apple Pay ve svém iPhonu nebo Apple Watch ještě neaktivovali, podívejte se na návod, jak na to.

Co se pak týče placení pomocí Apple Pay jako takového, konkrétně u Air Bank to má využívat okolo 51 tisíc klientů, kteří již zaplatili přes 603 milionů korun. Velké oblibě se mimo jiné těší i Komerční banka nebo Česká spořitelna, která před nedávnem zprovoznila i podporu karet od vydavatele Mastercard.

Apple Pay obecně

Apple Pay je mobilní platební služba a digitální peněženka společnosti Apple Inc., která uživatelům umožňuje provádět platby osobně, v aplikacích iOS a na webu. Pomocí iPhonu, Apple Watch, iPadu nebo Macu mohou zákazníci platit za nákupy pomocí Apple Pay a používat přitom své Apple ID místo fyzické kreditní karty.

Služba Apple Pay je integrována s různými věrnostními programy a programy odměn, takže uživatelé mohou díky této službě získávat body a slevy. Apple Pay navíc podporuje bezkontaktní platby, což znamená, že uživatelé mohou jednoduše přiblížit své zařízení k platebnímu terminálu a dokončit nákup.

Jak funguje Apple Pay?

Apple Pay funguje tak, že zařízení s technologií NFC (Near Field Communication) umožňují provádět platby na bezkontaktních prodejních místech. Když chce uživatel provést platbu, přiloží své zařízení k bezkontaktnímu prodejnímu místu a potvrdí platbu buď otiskem prstu, rozpoznáním obličeje, nebo přístupovým kódem.

Apple Pay bezpečně ukládá informace o kreditní nebo debetní kartě uživatele a pro každou transakci generuje jedinečný jednorázový platební kód, takže údaje uživatele jsou v bezpečí.

Proč používat Apple Pay?

Apple Pay se snadno používá, je bezpečná a soukromá. Umožňuje snadné a bezpečné placení iPhonem, Apple Watch, iPadem a Macem. Využívá nejnovější bezpečnostní funkce a technologii Touch ID, aby byly vaše údaje v bezpečí.

Osobní údaje včetně čísla karty uchovává v soukromí a bezpečí, a protože je bezkontaktní, může ji uživatel snadno používat, ať je kdekoli.