Jak sdílet příběh na Instagramu

Instagram oznámil novou funkci, která se vztahuje k příběhům. Nyní, když někdo někoho označí ve svém příběhu, bude mít nově možnost stejnou fotografii nebo video sdílet na svém Instagramu, a to i v příbězích. Jak sdílet příspěvek na Instagramu, jak sdílet příspěvek na InstaStories a kdy přidávat fotky na Instagram?

Instagram nabízí svým uživatelům nové funkce, jako je například sdílení příspěvku nebo příběhu. Jak sdílet příběh na Instagramu, jak přidat fotky na Instagram přes PC a jak vypnout aktivitu na Instagramu?

Jak sdílet na Instagramu

Sdílení na Instagramu je skvělý způsob, jak se podělit o svůj život s přáteli a rodinou. Ať už se zveřejňuje fotografie nezapomenutelného okamžiku, vtip nebo jen drobnost, Instagram takové sdílení usnadňuje. Jak sdílet na Instagramu?

Po otevření aplikace Instagram je v levém horním rohu ikona fotoaparátu. Klepnutím na ni se otevře fotoaparát. Odtud se může pořídit fotografie nebo video, případně vybrat nějaká fotografie nebo video z knihovny telefonu.

Po výběru fotografie nebo videa se může přidat filtr, označovat osoby nebo napsat popisek. Až je dotyčný s příspěvkem spokojen, stačí kliknout na tlačítko sdílení v pravém horním rohu.

Příspěvek bude nyní sdílen se všemi sledujícími. Navíc je můžete použít funkci „Sdílet do“.

K jejímu využití stačí kliknout na tři tečky v pravém horním rohu příspěvku a vybrat možnost „Sdílet do“. Zde je možnosti si vybrat, s jakými účty příspěvek sdílet (například Facebook, Twitter apod.).

Jednotlivé příspěvky je možné také sdílet. Jak sdílet příběh na IG?

Jak sdílet příspěvek na Instagramu

Pomocí sdílení příspěvku na Instagramu je možné komunikovat se sledujícími a udržovat profil aktuální se zajímavým obsahem. Jak sdílet příspěvek na Instagramu?

Sdílení cizího příspěvku je způsob, jak vyjádřit uznání s jeho obsahem a pomoci, aby jeho příspěvek vidělo více lidí. Pro sdílení příspěvku je dobré začít tím, že se přejde na samotný příspěvek na účtu, ze kterého se bude příspěvek sdílet.

Kliknutím na tři tečky na pravé straně příspěvku se získá možnost příspěvek sdílet. Poté je možné si vybrat, zda se bude sdílet do příběhu jednotlivce, nebo rovnou do svého kanálu.

V případe sdílení do kanálu se můžete také přidat titulek a příspěvek podle potřeby upravit.

Pokud bude uživatel sdílet některý ze svých vlastních příspěvků, začne tím, že přejde na příspěvek ve svém profilu a následně opět přes tři tečky na pravé straně příspěvku daný příspěvek sdílí.

Tak se tedy získá možnost příspěvek sdílet. Poté si může uživatel vybrat, jestli chce příspěvek sdílet do svého příběhu, kanálu nebo dokonce na jiný účet.

Pokud se rozhodne ho sdílet do svého příběhu nebo kanálu, může také přidat titulek a příspěvek upravit.

Jak sdílet příběh na Instagramu

Jak sdílet příběh na IG? Zde je krátký návod.

 • Pořídit fotografii nebo video (buď z galerie fotoaparátu nebo je možnost pořídit nové přímo přes Instagram).
 • Sdílet se svými sledujícími přes „Sdílet svůj příběh“ a příběh se zveřejnění pro všechny sledující.
 • Sdílení s konkrétními lidmi (příběh se může sdílet s konkrétními lidmi. Pokud ovšem uživatel nechce svůj příběh sdílet se všemi svými sledujícími, může vybrat možnost „Přímo“ – zde může zadat uživatelská jména konkrétních lidí, se kterými chce svůj příběh sdílet).
 • Označit lidi (v příběhu je možnost také označit lidi. Stačí zadat symbol „@“, který je následován následovaný jménem osoby, které chce uživatel označit.
 • Uložit svůj příběh po jeho sdílení.

A to je celé, takto jednoduchý je návod jak sdílet příběh na Instagramu.

Jak sdílet příspěvek na InstaStories

Díky sdílení příspěvků v tzv. „Stories“ na Instagramu je možné na sebe přitáhnout více pozornosti k obsahu a komunikovat se sledujícími. Jak sdílet příspěvek na InstaStories?

 • Přes aplikaci Instagram se najde příspěvek, který chce dotyčný sdílet.
 • Klepnutím na ikonu papírového letadla na příspěvku se otevře nabídka sdílení.
 • V seznamu možností se vybere možnost „Přidat příspěvek do svého příběhu„. Příspěvek se zobrazí v příběhu společně s uživatelským jménem původního autora. Před sdílením se můžou přidat samolepky, text nebo obrázek.
 • Po dokončení přizpůsobení stačí klepnout na tlačítko „Send To“ v pravém horním rohu.
 • Tlačítkem „Sdílet“ se příspěvek bude sdílet do příběhu.

InstaStories jsou skvělou volbou, jak sdílet tipy na výlety, například na zajímavá místa v ČR.

Jak přidat fotky na Instagram přes PC

Pomocí několika jednoduchých kroků se může na Instagramu nahrávat fotografie z pevného disku počítače přímo na účet Instagram. Jak přidat fotky na Instagram přes PC krok po kroku?

Jako první krok je nutné si stáhnout aplikaci Instagram pro počítač.

 • Aplikaci pro počítače se systémem Windows i Mac najdete v obchodě s aplikacemi příslušné platformy.
 • Pomocí aplikace se přihlásit ke svému účtu Instagram.
 • Po přihlášení se klikne na znak „+“ v horní části obrazovky.
 • Tím se otevře nové okno, ve kterém se můžou vybírat fotografie, které chce uživatel nahrát z počítače.
 • Vybrat fotografie, které chce uživatel sdílet, a potvrdit tlačítkem „Otevřít“.

Po výběru fotografií se může přidat popisek, označit osoby, přidat filtry apod. Po všech úpravách stačí kliknou na tlačítko „Sdílet“.

To je vše! Pomocí této metody můžete snadno nahrávat obsah na Instagram, aniž byste museli používat telefon.

Nicméně v případe používání aplikace Instagram na telefonu ale i na počítači je dobré mít nainstalovaný antivirus, který tak ochrání uživatele před nejrůznějšími elektronickými hrozbami. Vyplatí se proto vědět, jaký je nejlepší antivirus zdarma.

TIP: Fotografie je možné sdílet také na seznamovací aplikaci Tinder.

Kdy přidávat fotky na IG

S více než jednou miliardou aktivních uživatelů měsíčně není divu, že stále více lidí používá Instagram ke sdílení svých fotografií a příběhů.

Ať už je člověk profesionální fotograf nebo příležitostný uživatel Instagramu, používání této sociální platformy může být zábavné a v konečném důsledku také pro mnohé uživatele a firmy i přínosné.

Pokud je někdo na Instagramu nováčkem, může se proces zveřejňování a sdílení fotografií zdát poněkud zastrašující. Jakmile se však pochopí základy, jedná se o poměrně jednoduchý proces. Zde je několik rad, jak sdílet fotografie na Instagramu.

Nejprve je potřeba vytvořit účet. Registrace na Instagramu je snadná, zdarma a nezabere více než několik minut. Bude se muset zadat jen e-mailová adresa (například tu od společnosti Google, tzv. Gmail), jméno a profilová fotografie.

Jako instastories se můžou sdílet každodenní aktivity.

Za druhé, se musí vybrat fotografie, které se budou nahrávat. Instagram umožňuje nahrávat fotografie ze samotné galerie nebo se můžou pořídit snímky nové a přímo v aplikaci.

Pak už stačí jen upravit fotografie a je hotovo. A kdy tedy přidávat fotky na IG? Kdykoli se to bude uživateli hodit a shledá sdílení fotografie jako dobrý nápad.

Jak vypnout aktivitu na Instagramu

Pokud bude chtít uživatel ze svého účtu na Instagramu vytěžit maximum, bude se mu v určitých případech hodit možnost vypnutí aktivity na Instagramu.

Tato funkce sama o sobě umožňuje uživatelům vidět, co ostatní lidé lajkují, komentují a sdílejí u jejich příspěvků, což může být požehnáním ale zároveň i prokletím.

Na jednu stranu je skvělé vidět, co je populární a co funguje u ostatních lidí, ale na druhou stranu to může být rušivé a časově náročné. Pokud se tedy chce uživatel více soustředit na své vlastní příspěvky a obsah, rozhodně využije návod, jak vypnout aktivitu na Instagramu.

Jak vypnout aktivitu na Instagramu krok po kroku?

U svého profilu stačí kliknout na ikonu tří teček v pravém horním rohu. Následně v zobrazené nabídce vybrat možnost „Nastavení“. U položky „Soukromí“ se vyber položka „Stav aktivity“.

Následně přepnutím přepínače do polohy „Vypnuto“ se vypnete aktivita na Instagramovém účtu.

Jakmile je tento proces hotov, uživatel už nebude moci vidět lajky, komentáře a sdílení ostatních u svých příspěvků. Také již nebude moci zjistit, kdy někdo viděl jeho příběh nebo zda si přečetl zprávu.