Liberecké strany vyzvaly ke vzniku společného volebního projektu

Šest programových priorit spojuje sedm politických uskupení – Cestu změny (CZ), Evropské demokraty (ED), Občanskou demokratickou alianci (ODA), Unii svobody-Demokratickou unii (US-DEU), Stranu nezávislých kandidátů (SNK), Stranu pro otevřenou společnost (SOS) a Stranu zelených (SZ), které se rozhodly v libereckém kraji postupovat společně. Strany, které vydaly prohlášení s názvem Liberecká výzva si uvědomují „odpovědnost za budoucí směřování české politické scény a nutnosti rehabilitace její důvěryhodnosti“ pro „uchování a posílení liberálního programu“.

Ve svém provolání, které je koncipována jako otevřená výzva všem programově blízkým subjektům, vyzývají krajské orgány i centrální vedení uvedených stran k vytvoření „společného volebního projektu v příštích parlamentních a komunální volbách“. Pod výzvou jsou podepsáni: Vladimír Vancl (CZ), Bohuslav Kabátek (ED), Aleš Ježek (ODA), Václav Hartman (SNK), František Pelc (US-DEU), Jindřich Berounský (SOS) a Jan Korytář (SZ).

TIP: Jak funguje operativní leasing a jak souvisí s plnou mocí k přepisu vozidla?

Signatáři textu, který dnes představili na tiskové konferenci konstatují, že výsledky voleb do Evropského parlamentu i krajských zastupitelstev je přesvědčily o tom, že musejí „překonávat vzájemnou roztříštěnost a osobní ambice jednotlivců“. „Jen tak budeme schopni úspěšně prosazovat námi nabízený volební program a ovlivnit politickou scénu,“ píší dále.

Šest priorit, které pět subjektů v kraji spojují jsou následující

1. Proevropské myšlení.
2. Nižší přímé daně a přehlednější daňová soustava jako předpoklad zdravého podnikání.
3. Podpora kvalitního vzdělání jako nejlepší investice do budoucnosti.
4. Ochrana životního prostřední jako jeden ze základů ekonomické prosperity. 5. Rozvoj občanské společnosti a neziskového sektoru jako součást kvalitní demokracie.
6. Zásadní omezení  korupce a byrokracie.

TIP: Jak funguje portál Aukro?