Mladá krev Šumperka zaútočí na radnici tajnou zbraní

Nové webové stránky s profily kandidátů představila tento týden nezávislá kandidátka, která si říká „Cesta změny – Mladá krev Šumperka“. Unikátní kandidátka pod číslem 3 s mladými lidmi do 30 let, již nyní budí zvýšený zájem voličů a médií. Ostrou kampaň zahajuje od příštího týdne.

Na čele kandidátky stojí mladá projektovaná manažerka Tereza Schreiberová. Jádro kandidátky, složené paritně z mužů a žen, tvoří většinou studenti, výraz nezapře tvořivého uměleckého ducha – mezi kandidáty jsou i členové populární hudební skupiny O5&Radeček. „Naší hlavní ambicí je mít zástupce v ´radě starších´ tedy v šumperském zastupitelstvu,“ říkají jedním hlasem.

TIP: Jak vypadá životopis vzor, který se bude hodit pro práci přes internet?

Uzavřený okruh lidí, kteří si ve městě předávají moc, se rozhodla „mladá krev“ rozetnout jedním rázem. „Chceme mít možnost zasahovat do dění ve městě a pomáhat svými schopnostmi, znalostmi a novými nápady k dalšímu rozvoji města. Věříme, že Šumperáci již změnu chtějí a že je naší CESTOU ZMĚNY přesvědčíme,“ říkají na webových stránkách.

Součástí kampaně, která od příštího týdne vstupuje na veřejnosti do „ostré fáze“, budou soutěže, koncerty, hry a interaktivní výměna názorů. V příštích dnech slibují kandidáti použít také „tajné zbraně“, kterou chtějí změnit rázně situaci na šumperské radnici. „Nebudeme zatím prozrazovat o co jde, ale myslím, že nenechá chladným ani jednoho ze 27 současných zastupitelů,“ říká Tereza Schreiberová.

Tento víkend (neděle ve 14 hodin v kavárně šumperského obchodního Korza) zahajují diskusí nad programem a vizemi, které nazvali „Krevní desatero“. Zváni jsou příznivci i odpůrci hnutí, které vzniklo koncem loňského roku jako reakce na neutěšené poměry ve městě.

Kandidátka chce přivést na šumperskou radnici „mladou krev“.

TIP: Co je to cashback?