Mladá krev Šumperka zaútočí na radnici tajnou zbraní

Nové webové stránky s profily kandidátů představila tento týden nezávislá kandidátka, která si říká „Cesta změny – Mladá krev Šumperka“. Unikátní kandidátka pod číslem 3 s mladými lidmi do 30 let, již nyní budí zvýšený zájem voličů a médií. Ostrou kampaň zahajuje od příštího týdne.

Na čele kandidátky stojí mladá projektovaná manažerka Tereza Schreiberová. Jádro kandidátky, složené paritně z mužů a žen, tvoří většinou studenti, výraz nezapře tvořivého uměleckého ducha – mezi kandidáty jsou i členové populární hudební skupiny O5&Radeček. „Naší hlavní ambicí je mít zástupce v ´radě starších´ tedy v šumperském zastupitelstvu,“ říkají jedním hlasem.

Uzavřený okruh lidí, kteří si ve městě předávají moc, se rozhodla „mladá krev“ rozetnout jedním rázem. „Chceme mít možnost zasahovat do dění ve městě a pomáhat svými schopnostmi, znalostmi a novými nápady k dalšímu rozvoji města. Věříme, že Šumperáci již změnu chtějí a že je naší CESTOU ZMĚNY přesvědčíme,“ říkají na webových stránkách.

Součástí kampaně, která od příštího týdne vstupuje na veřejnosti do „ostré fáze“, budou soutěže, koncerty, hry a interaktivní výměna názorů. V příštích dnech slibují kandidáti použít také „tajné zbraně“, kterou chtějí změnit rázně situaci na šumperské radnici. „Nebudeme zatím prozrazovat o co jde, ale myslím, že nenechá chladným ani jednoho ze 27 současných zastupitelů,“ říká Tereza Schreiberová.

Tento víkend (neděle ve 14 hodin v kavárně šumperského obchodního Korza) zahajují diskusí nad programem a vizemi, které nazvali „Krevní desatero“. Zváni jsou příznivci i odpůrci hnutí, které vzniklo koncem loňského roku jako reakce na neutěšené poměry ve městě.

Kandidátka chce přivést na šumperskou radnici „mladou krev“.