Apple údajně vyvíjí dva nové modely sluchátek AirPods

Apple teprve nedávno vydal druhou generaci svých plně bezdrátových sluchátek AirPods, ale již nyní se objevují zprávy o tom, že se brzy uživatelé dočkají generace další. Se zprávou o chystané novince přišel server DigiTimes, který hovoří o tom, že nové AirPods přijdou s funkcí aktivního potlačení okolního ruchu.

To je funkce, která byla očekávána již u druhé generace AirPods, ale v tomto ohledu Apple zákazníky zklamal.

S čerstvou zprávou o chystaných novinkách v oblasti bezdrátových sluchátek přišel i ceněný analytik Ming-Chi Kuo, jehož predikce se velmi často vyplňují.

Ming-Chi Kuo

Min-Chi Kuo je analytik společnosti TF International Securities, který se specializuje na trendy v oblasti mobilních zařízení a analýzu dodavatelského řetězce společnosti Apple.

Je jedním z nejsledovanějších analytiků společnosti Apple a mnozí ho považují za odborníka na produkty a dodavatelský řetězec společnosti Apple. Kuo má velmi působivé výsledky v předpovídání uvedení produktů, specifikací a dalších událostí souvisejících s technologiemi společnosti Apple a dalších společností.

Kuo je známý tím, že poskytuje přesné předpovědi budoucích produktů Apple a analyzuje dodavatelský řetězec společnosti. Je také respektován pro přesnost svých zpráv.

Nové AirPods

První z nových AirPods mají být jen mírným vylepšením stávajících sluchátek, druhý model by pak byl úplnou novinkou.

U onoho mírně aktualizovaného modelu bychom se mohli dočkat nového úspornějšího čipu, který opět o něco zvedne výdrž baterie. Cena by měla být zachována na současné hladině, tedy na 159 dolarech, což pro českého zákazníka znamená 4 790 korun. Je ale otázkou, zda by se Applu již nepodařilo integrovat bezdrátové nabíjení i do základního modelu.

Druhou novinkou by byla úplně nová sluchátka s novým designem a za vyšší cenu. O novém designu více informací žádný ze zdrojů nepřináší, ale na straně funkcí by tato dražší sluchátka mohla přinést právě aktivní potlačení okolní ruchu, voděodolnost či různé monitorovací funkce spojené se zdravím a fitness.

Co se týče ceny oněch dražších AirPods, mohla by být shodná s cenou aktuálních AirPods s bezdrátovým nabíjení. Ta je stanovena na 199 dolarů, tedy 5 790 korun. Teoreticky by ale mohla být i vyšší.

Apple AirPods

Faktem je, že jsou AirPods velmi úspěšným produktem a péči ze strany Applu by si zasloužily. Zvlášť když nová generace sluchátek z minulého měsíce je jen velmi mírnou aktualizací, která přinesla „pouze“ úspornější a rychlejší čip pro párování a možnost připlatit si za krabičku s podporou bezdrátového nabíjení.

Existuje mnoho konkurentů sluchátek AirPods, například Sony WF-1000XM3, Bose QuietComfort Earbuds, Samsung Galaxy Buds Live, JBL Tune 120TWS, Anker Soundcore Liberty Air 2 a Sennheiser Momentum True Wireless 2.

Proč zvolit AirPods?

Praktičnost: AirPods jsou navrženy pro maximální pohodlí. Snadno se nastavují a rychle připojují k zařízením Apple. Jediným klepnutím se připojíte k iPhonu, iPadu, Macu a Apple TV. Sluchátka AirPods můžete používat i na jiných zařízeních s technologií Bluetooth.

Kvalita zvuku: Díky čipu H1 poskytují AirPods nejvyšší kvalitu zvuku. Zvuk je křišťálově čistý a není v něm patrné žádné zpoždění. Jeho součástí jsou také bohaté basy i široká zvuková scéna.

Pohodlí: AirPods poskytují přizpůsobitelný a pohodlný zážitek. Díky jedinečnému ergonomickému designu sluchátka AirPods dokonale a bezpečně sedí v uchu. Sluchátka AirPods obsahují také číselnou hodnotu akustického tlaku pro vyladění zvuku, který má být vylepšen pro maximální pohodlí.

Výdrž baterie: Výdrž baterie: Na jedno nabití vydrží AirPods až 5 hodin poslechu a 3 hodiny hovoru. Nabíjecí pouzdro poskytuje dalších 24 hodin poslechu.

Snadné ovládání: AirPods jsou navržena tak, aby byla intuitivní. Jednoduchým klepnutím můžete přepínat mezi skladbami a upravovat hlasitost. Sluchátka AirPods také reagují na příkazy díky Siri, která je zabudovaná přímo v zařízení.