Novým místopředsedou Cesty změny byl zvolen Jiří Eisenvort

OLOMOUC – Republikový sněm Cesty změny zvolil nového 3. místopředsedu, kterým se stal jednomyslně Jiří Eisenvort, bývalý dlouholetý starosta Týnu nad Vltavou. „Věřím, že mé zvolení přispěje k posílení aktivit Cesty změny,“ řekl po zvolení Eisenvort, který ve funkci nahradil Zdeňka Vernera.

Olomoucký sněm se zabýval perspektivami a dalšími kroky, které hodlá Cesta změny připravovat na úrovni voleb do Evropského parlamentu, Senátu České republiky a krajských zastupitelstvech. Do evropských voleb podporuje Cesta změny osobnosti, které splňují předpoklady liberální orientace do klubu Evropské liberální a reformní strany (ELDR).

Mezi osobnostmi, která Cesta změny do Evropského parlamentu podporuje, patří například Karel Schwarzenberg, bývalý kancléř prezidenta Václava Havla, vydavatel Martin Jan Stránský a Tereza Brdečková, spisovatelka a publicistka. V této věci probíhají jednání s dalšími subjekty v rámci platformy Evropského liberálního fóra (ELF) a v diskusi s Unií svobody-demokratickou unií (US-DEU). Senátní a krajské volby jsou tématem rozhovorů v rámci koordinační rady stran, která zahrnuje celkem 11 politických subjektů a hnutí.

Cesta změny považuje za hlavní priority své další činnosti boj proti korupci a byrokracii, snižování neúnosně vysokých daní a podporu rodinné a školské politiky. Olomoucký sněm potvrdil liberální orientaci strany a vůli otevírat prostor pro široké spektrum občanských aktivit.