Skydio těží z možností Apple Watch. Jeho drona R1 lze ovládat rovnou ze zápěstí

Z Apple Watch se stává čím dál multifunkčnější nástroj. Nejen, že se postupně profilují do regulérní zdravotní pomůcky, která dokáže měřit EKG nebo jednou pomáhat s řešením problémů s přejídáním, ale také jsou schopny ovládat i například malé bezpilotní letouny, respektive drony. A právě o takovou funkci obohatil kalifornský startup Skydio svůj model R1.

Vzhledem k tomu, že R1 je spíše sportovní dron, který je určen zejména pro zachycování outdoorových aktivit, promýšlel tým, jak majitelům tohoto modelu zjednodušit ovládání.

Dron už dosud uměl sám létat, přičemž dokázal rozpoznat případnou překážku a vyhnout se jí. A díky poměrně intuitivní mobilní aplikaci, z níž je možné R1 přesněji ovládat a dávat mu příslušné povely, tak byl celkový zážitek velmi přímočarý a snadný. Skydio se však rozhodlo posunout tyto zážitky ještě dál.

R1 je také možné ovládat přímo z Apple Watch, a to díky dedikované aplikaci určené pro watchOS. Vedle klasického navigování do stran pomocí digitální korunky je k dispozici řada dodatečných funkcí.

Například možnost zachycování videí ve Full HD (4K až po exportu materiálu do počítače), kdy se dron od skupinky lidí oddálí a následně zase přiblíží, nebo nastavení sledování konkrétní osoby, kterou R1 rozpozná podle obličeje.

Vhodným doplňkem je také automatické zapamatování místa, kde se naposled vyskytoval telefon majitele. V případě, kdyby se dron ztratil, je možné jej přímo skrze hodinky přivolat zpět na toto místo.

Ač je podobné funkce možné aktivovat i přes telefon, skrze Apple Watch to dává větší smysl zejména těm, kteří se sami chtějí natočit bez telefonu v ruce. Hodinky na zápěstí přeci jen vypadají o něco nenápadněji a výsledný materiál tak bude zpravidla působit lépe, než kdyby dotyčný svíral iPhone.

Co je to dron?

V posledních letech se drony stávají stále populárnějšími díky svým možnostem leteckého snímkování a využití v různých průmyslových odvětvích. Dron je bezpilotní letadlo (UAV), které je obvykle poháněno elektromotorem a používá se k autonomnímu nebo poloautonomnímu letu a je často vybaveno kamerou a dalšími senzory.

Drony se nejčastěji používají k leteckému fotografování, sledování a průzkumu. Lze je použít k pořizování snímků těžko přístupných oblastí, kontrole infrastruktury a monitorování volně žijících živočichů. Některé drony jsou dokonce vybaveny senzory, které dokáží detekovat změny tlaku vzduchu nebo teploty.

Drony se vyrábějí v různých tvarech a velikostech a lze je používat k různým účelům. Některé drony jsou například určeny k použití jako létající kamery, jiné jsou určeny k závodění nebo k pátracím a záchranným misím.

Technologie dronů se neustále vyvíjí. Některé drony jsou například vybaveny umělou inteligencí, která jim umožňuje autonomně létat po předem naprogramovaných trasách a pořizovat snímky předem určených oblastí. Mohou být také vybaveny senzory, které jim umožňují detekovat překážky a vyhýbat se kolizím.

Kromě vojenských a komerčních aplikací se drony používají také k rekreačním účelům. Mnoho amatérů používá drony k pořizování leteckých fotografií nebo s nimi závodí proti jiným dronům.

Celkově jsou drony stále populárnější díky své všestrannosti a snadnému použití. Používají se pro komerční i rekreační účely a jejich technologie se neustále vyvíjí.

Startup Skydio

Startup Skydio je špičková technologická společnost, která přináší revoluci do světa dronů. Společnost Skydio byla založena v roce 2014 a zaměřuje se na vývoj dronů a technologií souvisejících s drony, které lze využít v různých aplikacích, od osobních až po komerční a dokonce vojenské. Společnost Skydio stojí v čele odvětví dronů a nastavuje nový standard z hlediska bezpečnosti, výkonu a spolehlivosti.

Vlajkovým produktem společnosti Skydio je R1, autonomní dron, který využívá pokročilou umělou inteligenci k navigaci v okolí s minimálním přispěním člověka. R1 je vybaven 13 kamerami, z nichž dvě jsou infračervené, což mu umožňuje vytvářet 3D mapu prostředí, která mu pomáhá vyhýbat se překážkám a bezpečně se orientovat. Tato technologie byla použita v řadě aplikací, od pátracích a záchranných akcí až po film a fotografii.

Kromě modelu R1 vyvinula společnost Skydio řadu dalších produktů, jejichž cílem je zlepšit uživatelům zážitek z používání dronů. Patří mezi ně Skydio 2, dron nové generace vybavený výkonným procesorem Intel, šesti kamerami a vylepšenými schopnostmi umělé inteligence. Společnost Skydio nabízí také řadu příslušenství, včetně dálkového ovladače a řady pouzder, které uživatelům pomohou co nejlépe využít jejich zkušenosti s drony.

Společnost Skydio dbá na bezpečnost a spolehlivost svých výrobků a neustále hledá nové způsoby, jak vylepšovat své technologie. Společnost klade velký důraz na výzkum a vývoj a spolupracuje se špičkovými univerzitami, výzkumnými institucemi a průmyslovými partnery, aby se udržela na špičce v oboru dronů.

Společnost Skydio způsobuje revoluci v odvětví dronů a její produkty mají potenciál změnit způsob, jakým se budou drony v budoucnu používat. Výrobky společnosti Skydio budou mít v příštích letech jistě velký vliv – od pátracích a záchranných akcí až po filmování a fotografování.

Co jsou to Startupy?

Startup je společnost nebo projekt, který podnikatel iniciuje za účelem hledání opakovatelného a škálovatelného obchodního modelu. Startupy jsou obvykle malé a zpočátku financované a provozované hrstkou zakladatelů nebo jedním člověkem. Tyto společnosti nebo projekty se zaměřují na vytvoření nového produktu nebo služby v podmínkách extrémní nejistoty.

Startupy se potýkají s vysokou nejistotou kvůli nedostatku informací o obchodním modelu a trhu. Tato nejistota znamená, že zakladatelé budou muset přijímat rozhodnutí bez úplných údajů. Startupy se často rodí z nadšení jednotlivce pro produkt nebo službu a jejich cílem je proměnit svůj nápad v životaschopný podnik.

Aby startupy uspěly, musí vyvinout obchodní model, získat zákazníky, získat finanční prostředky a rozšířit provoz. Obchodní model by měl popisovat, jak chce startup generovat příjmy a získávat hodnotu. Startupy také musí získat zákazníky, což vyžaduje marketingové a prodejní úsilí.

Důležitým faktorem pro začínající podniky je financování. Startupy obvykle získávají kapitál od investorů rizikového kapitálu, andělských investorů a dalších investorů. Tyto peníze se používají na financování provozu, najímání zaměstnanců a rozšiřování podniku.

V neposlední řadě musí začínající podniky rozšiřovat svou činnost. To zahrnuje zvýšení výroby, rozšíření distribučních kanálů a vytvoření týmu zaměstnanců, kteří budou řídit růst společnosti.

Startupy mohou podnikatelům nabídnout skvělou příležitost k realizaci jejich nápadů. K úspěchu však vyžadují značné nasazení a tvrdou práci. Se správným obchodním modelem, získáváním zákazníků, financováním a rozšiřováním provozu mohou startupy vyrůst v úspěšné podniky.

Zajímavosti o Apple Watch

Apple Watch jsou jedny z nejoblíbenějších chytrých hodinek na současném trhu.

Hodinky Apple Watch lze použít k detekci nepravidelného srdečního rytmu. Lze je použít i k pořízení elektrokardiogramu (EKG), který lze použít k odhalení fibrilace síní (AFib). Jedná se o typ nepravidelného srdečního rytmu, který může vést k mrtvici nebo srdečnímu selhání, pokud se neléčí.

Hodinky Apple Watch jsou v některých zemích schopné uskutečnit i tísňové volání. Tuto funkci lze aktivovat stisknutím a podržením bočního tlačítka po dobu několika sekund. Tato funkce je k dispozici v USA, Velké Británii, Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Německu, Hongkongu, Indii, Irsku, Itálii, Japonsku, Mexiku, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Rusku, Singapuru nebo Španělsku.

Hodinky Apple Watch umí také sledovat spánek. Dokážou sledovat spánkový režim, srdeční tep, a dokonce i dýchání. Tyto údaje lze použít k odhalení vzorců a poskytnout vám informace o tom, jak spánek zlepšit.

Hodinky Apple Watch jsou také schopné odesílat SOS zprávy v případě nouze. Mohou odeslat zprávu určeným kontaktům pro případ nouze s aktuální polohou. To může být v případě nouze záchrana.

A konečně, hodinky Apple Watch lze používat i k placení. Dokážou provádět platby pomocí Apple Pay v obchodě i na internetu. Do aplikace Apple Wallet se můžou také přidat karty odměn a karty obchodů, které lze použít k provádění plateb.

To jsou jen některé ze zajímavých informací o hodinkách Apple Watch. Je to výkonné zařízení, které lze používat ke sledování zdravotního stavu, provádění plateb, a dokonce i k tísňovému volání. Je to skvělý nástroj pro každého, kdo chce zůstat ve spojení a v bezpečí.