Slepičí polévka s hráškovou sedlinou – nejlepší recept

Slepičí polévka s hráškovou sedlinou je tradičním pokrmem, který rozjasní váš den svou výraznou chutí a lahodnou hráškovou příchutí.

Tato klasická polévka se vyznačuje jemným kuřecím masem, voňavými bylinkami a křupavými hráškovými sedlinami, což ji činí oblíbenou volbou v mnoha kuchyních po celém světě. Připravte se na kulinářský zážitek a naučte se, jak si doma připravit tuto výtečnou slepičí polévku.

Slepičí polévka s hráškovou sedlinou je receptem, který oslovuje svou tradicí a chutí. Tato polévka je známá pro svou bohatou výživou a výborným chuťovým profilem. Kuřecí maso, hrášková sedlina a voňavé bylinky vytvářejí jedinečnou kombinaci chutí, která potěší vaše chuťové buňky.

Je to ideální pokrm pro zahřátí v chladných dnech nebo jako lehký oběd či večeře. Připravte si slepičí polévku s hráškovou sedlinou a dopřejte si vydatný a lahodný pokrm.

TIP: Vyzkoušejte také cibulovou polévku nebo fazolovou polévku.

Suroviny:

 • Čtvrtka slepice
 • 80 g kořenové zeleniny
 • kousek cibule
 • 1 celý pepř
 • 1 zrnko nového koření
 • sůl
 • sedlina: 1 vejce, 0,5 dcl mléka, lžíce sterilovaného hrášku, sůl, máslo na vymaštění kastrolku

Postup přípravy:

 1. Očištěnou slepici vložíme do 1,5 l studené vody, přivedeme k varu, přidáme sůl, koření a na velmi malém plameni vaříme 2–3 hodiny, až je slepice měkká.
 2. Dvacet minut před koncem varu přidáme na plátky nakrájenou kořenovou zeleninu a cibuli. Měkkou slepici vyjmeme, maso nakrájíme na kostičky, rozdělíme na talíře a přidáme na kostičky nakrájenou sedlinu a mrkev.
 3. Vývar ze slepice přecedíme přes hustý cedník, přihřejeme k varu, přisolíme, nalijeme na talíře a hned podáváme. Polévku můžeme zlepšit několika lžícemi šery nebo jiného kořeněného vína.
 4. Příprava hráškové sedliny: Vejce rozšleháme se solí a mlékem, vmícháme okapaný hrášek, nalijeme do máslem vymaštěného kastrolku, příklopíme pokličkou a vaříme v páře asi 20 minut, až sedlina ztuhne.

Slepičí polévka s hráškovou sedlinou je nejen výborným pokrmem, ale také jedinečným způsobem, jak si přinést do své kuchyně kousek tradičního a osvědčeného jídla.

Tato kombinace kuřecího masa, hráškové sedliny a bylinek tvoří harmonii chutí, kterou budete chtít ochutnat znovu a znovu. Doporučujeme ji podávat s plátkem čerstvého chleba nebo bramborami, aby se zvýraznila textura a chuť polévky.