Slovenský Sygic představil první offline navigaci pro Apple CarPlay

Apple během představování nového operačního systému iOS 12 potěšil většinu řidičů, kteří ve svých vozech využívají CarPlay. Přes tento jablečný systém totiž bylo dosud možné využívat pouze Apple Mapy, ale s příchodem iOS 12 se konečně otevře také aplikacím třetích stran. Vedle Google Map či Waze se nyní hlásí o pozornost také slovenský Sygic.

Jeden z předních poskytovatelů GPS navigací s offline mapami oznámil, že jeho aplikace Sygic bude nově využitelná také právě v CarPlay. Sygic se zároveň stane prvním, kdo do CarPlay přinese offline mapy.

Propojení s CarPlay bude fungovat u obou aplikací, které slovenští vývojáři nabízí: Sygic GPS Navigation a Car Navigation. Vedle jejich nejnovějších verzí budete potřebovat také iOS 12.

Jakmile se pak iPhone ve voze připojí, navigace od Sygicu se automaticky přehodí z telefonu do obrazovky ve voze, jak to dosud fungovalo s Apple Mapami.

Mezi některé bezpečnostní prvky aplikací Sygic, které budou k dispozici také v CarPlay, patří pokročilá upozornění na změny povolené rychlosti, prediktivní plánování trasy s funkcí prognózy dopravních zácp, asistent pro jízdu v pruzích, který řidičům umožňuje bezpečnější přejíždění mezi jízdními pruhy, hlasová navigace a dopravní informace v reálném čase aktualizované v intervalu dvou minut.

Další skvělá vlastnost vyplývající z integrace s CarPlay je to, že řidiči mohou automaticky synchronizovat své preference a mapy navigace Sygic v jakémkoliv vozidle, které CarPlay podporuje. To se hodí zejména u firemních vozidel nebo aut z půjčoven.

Aplikace Sygic dnes využívá po celém světě 200 milionů lidí a slovenská firma se technologiím automobilové konektivity věnuje již několik let. Proto je nyní jednou z prvních navigací, která se po otevření třetím stranám objeví v CarPlay.

Apple CarPlay

S rozvojem technologií hledají majitelé automobilů stále častěji způsoby, jak integrovat své chytré telefony do svých vozidel. Jedním z nejoblíbenějších řešení je Apple CarPlay, funkce, která umožňuje používat iPhone s informačním a zábavním systémem vozu.

Apple CarPlay je chytrý, bezpečný a pohodlný způsob, jak používat iPhone v autě. Jedná se o funkci, která je zabudovaná v mnoha moderních automobilech a umožňuje připojit iPhone a přistupovat k různým funkcím a aplikacím během jízdy. Uživatel může uskutečňovat a přijímat hovory, získávat pokyny a přistupovat k hudbě, podcastům a audioknihám.

Nejlepší na Apple CarPlay je, že se neuvěřitelně snadno používá. Stačí jen připojit iPhone k portu USB v autě a poté vybrat ikonu CarPlay v informačním a zábavním systému vozu. Po připojení iPhonu může uživatel přistupovat k různým aplikacím a funkcím, které Apple CarPlay nabízí.

Jednou z nejužitečnějších funkcí Apple CarPlay je, že umožňuje ovládat některé funkce vozu z iPhonu. Patří sem ovládání klimatizace, nastavení zvuku a navigace. Může se také přistupovat k aplikacím třetích stran, jako jsou Spotify a Audible, a Apple CarPlay se může používat i ke čtení a odpovídání na textové zprávy.

Apple CarPlay nabízí také několik bezpečnostních funkcí, které jej činí ještě atraktivnějším. Například dokáže rozpoznat, kdy uživatel řídí, a automaticky ztiší oznámení a zprávy. Můžese také aktivovat režim Nerušit, který zablokuje všechny příchozí hovory a zprávy.

Celkově je Apple CarPlay skvělý způsob, jak zůstat ve spojení i na cestách. Snadno se používá a nabízí širokou škálu funkcí a aplikací, které mohou jízdu učinit pohodlnější a bezpečnější.

Apple CarPlay – zajímavosti

Technologie v automobilech se neustále vyvíjí a funkce CarPlay od společnosti Apple je zajímavou funkcí, která se každým dnem zavádí do stále většího počtu vozidel. CarPlay je automobilový informační a zábavní systém vyvinutý společností Apple, který uživatelům umožňuje ovládat iPhone pomocí palubní desky automobilu. Obsahuje rozhraní, které zobrazuje aplikace a informace, jako jsou mapy, hudba, zprávy a další.

 • CarPlay bylo poprvé představeno v roce 2014 a nyní je k dispozici ve více než 200 různých modelech vozidel od různých výrobců automobilů.
 • CarPlay lze používat k telefonování a přijímání hovorů, poslechu hudby a přístupu k navigačním aplikacím, jako jsou Apple Maps a Google Maps.
 • CarPlay je navrženo tak, aby se co nejsnadněji používalo, a má zjednodušené uživatelské rozhraní, které je optimalizováno pro používání za jízdy.
 • CarPlay lze ovládat pomocí vestavěných ovládacích prvků v automobilu, jako jsou tlačítka a knoflíky, a také pomocí dotykové obrazovky automobilu.
 • CarPlay lze používat se Siri, hlasovou asistentkou společnosti Apple, takže CarPlay se může ovládat hlasem.
 • CarPlay je kompatibilní s iPhony i iPady.
 • CarPlay je navržen s ohledem na bezpečnost a neumožňuje používání některých funkcí, například prohlížení webu, během řízení.
 • CarPlay podporuje několik aplikací třetích stran, například Spotify a Waze, takže máte během jízdy přístup k ještě většímu množství obsahu.

CarPlay je nová funkce, která může zpříjemnit řízení.

Apple Mapy – zajímavosti

Mapy Apple jsou jednou z nejznámějších mapových služeb dostupných v zařízeních se systémem iOS a od svého prvního vydání urazily dlouhou cestu. Ať už ji uživatel používá k získávání informací o cestě, vyhledávání místních podniků nebo k poznávání světa kolem sebe, Mapy Apple mají spoustu funkcí, které z nich dělají neocenitelný nástroj.

 • Mapy Apple jsou dostupné ve více než 70 zemích a oblastech. Mapy Apple je možné nalézt v mnoha různých částech světa, od Spojených států po Brazílii. Mapy Apple se můžou používat dokonce i na Antarktidě!
 • Apple Maps obsahují 3D mapy mnoha velkých měst. Tyto 3D mapy poskytují letecký pohled na budovy a pamětihodnosti a umožňují prozkoumávat města vizuálně atraktivnějším způsobem.
 • Mapy Apple obsahují funkci mapování interiérů, která umožní navigovat uvnitř budov. Tato funkce je k dispozici pro vybraná nákupní centra, letiště a další velké vnitřní prostory.
 • Mapy Apple mají funkci „Blízko“, která pomůže najít místa, jako jsou restaurace, kavárny a další, v určité vzdálenosti od aktuální polohy.
 • Mapy Apple mají funkci „Doplňky“, která umožní přidávat do mapy vlastní informace. Patří sem například informace o počasí, dopravní aktualizace a další.
 • Mapy Apple umožňují uložit si oblíbená místa do seznamu, aby k nim měl uživatel snadný přístup. Uživatel tak může rychle přistupovat ke svým oblíbeným místům, aniž by je musel pokaždé hledat
 • Mapy Apple mají možnost uložit si oblíbené trasy a získat navigaci turn-by-turn. Díky tomu se do cíle dostanete ještě rychleji a efektivněji.

Mapy Apple jsou úžasná mapová služba, která od svého prvního vydání ušla dlouhou cestu. Nabízí spoustu funkcí a nástrojů, které usnadňují navigaci a poznávání jako nikdy předtím.

Waze a Apple

Waze a Apple jsou dvě nejoblíbenější technologické společnosti na světě a nedávno spojily své síly, aby zlepšily uživatelský komfort řidičů. Waze, přední světová navigační aplikace, a Apple, přední inovátor v oblasti technologií a softwaru, se spojily, aby vytvořily bezproblémovou navigaci pro řidiče.

Spolupráce mezi společnostmi Waze a Apple začala v roce 2018, kdy Apple integroval aplikaci Waze do svého systému CarPlay, čímž řidičům usnadnil přístup k dopravním a navigačním informacím v reálném čase během jízdy. Tato integrace umožnila řidičům přistupovat k aplikaci Waze přímo z palubní desky jejich vozu a zároveň stále využívat hlasovou funkci Siri systému Apple CarPlay.

Díky této spolupráci mají nyní řidiči přístup k přesnějším a aktuálnějším informacím o dopravě a navigaci. Waze poskytuje v reálném čase aktualizace od své komunity řidičů, takže uživatelé mají k dispozici co nejpřesnější informace o aktuální dopravní situaci. Integrace systému Apple Siri umožňuje uživatelům požádat o pokyny a další informace související s navigací pouhým promluvením na palubní desku svého vozu.

Spolupráce mezi Waze a Applem také usnadnila řidičům přístup k jejich oblíbené hudbě, podcastům a dalšímu zvukovému obsahu během jízdy. Řidiči mají nyní přístup ke své oblíbené hudbě a podcastům přímo ze systému CarPlay, což jim usnadňuje zábavu během jízdy.

Spolupráce mezi Waze a Apple je skvělým příkladem toho, jak mohou dvě přední světové technologické společnosti spolupracovat na zlepšení uživatelského komfortu.

Díky spojení síly aktualizací Waze v reálném čase a intuitivního uživatelského rozhraní Apple mají nyní řidiči přístup k nejpřesnějším a nejaktuálnějším informacím o dopravě a navigaci, stejně jako ke svému oblíbenému audio obsahu, aniž by museli spustit oči ze silnice.

Google Mapy a zařízení Apple

Mapy Google a Mapy Apple jsou dvě nejoblíbenější mapové aplikace současnosti. Obě nabízejí širokou škálu funkcí a vlastností, ale existují některé zásadní rozdíly, kvůli kterým je jedna z nich vhodnější než druhá.

Mapy Google jsou starší z těchto dvou aplikací, protože existují již od roku 2005. V průběhu let se díky své přesnosti a funkcím stala pro mnoho lidí nejoblíbenější aplikací. Nabízí navigaci, aktualizace dopravních informací v reálném čase, možnosti veřejné dopravy a další funkce. Má také funkci Street View, která umožňuje virtuálně prozkoumat místo pomocí 360stupňové prohlídky.

Naproti tomu aplikace Apple Maps byla představena v roce 2012. Od té doby se výrazně zlepšily, i když ve srovnání s Mapami Google mají stále co dohánět. Nabízí navigaci, možnosti veřejné dopravy a 3D zobrazení některých měst. Nabízí také funkci Flyover, která umožňuje 3D prohlídku měst z oblohy.

Mapy Google i Mapy Apple jsou skvělou volbou pro navigaci, ale pokud hledá uživatel komplexnější mapové podklady, jsou lepší volbou Mapy Google. Díky široké škále funkcí a přesnosti je pro většinu uživatelů preferovanou volbou. Mapy Apple jsou naopak nejlepší pro ty, kteří chtějí snadno použitelnou aplikaci nabízející základní pokyny.