Trénink pro unavené oči. Blink chce uvolňovat od digitálního stresu a napětí skrze oční gymnastiku

Digitální wellness nástroje jsou díky příchodu moderních mobilních technologií dostupnější více než kdy jindy a míří především na sortu uživatelů, kteří jsou paradoxně zahlceni zprávami, notifikacemi a dalšími prvky ze svých chytrých zařízení. Stačí si vzpomenout na komplexní iOS aplikaci pro meditaci a zlepšení duševního zdraví Calm, jejíž tvůrci dosáhli na jednu miliardu dolarů v tržním ohodnocení.

V dnešním světě tak jde o velké téma a App Store bývá poměrně pravidelně doplňován novými nástroji, které mají za cíl uvolnit uživatele a dopřát jim přes své rozhraní a funkce trošku klidu od stresujících digitálních nástrah. To se týká i relativně nové aplikace Blink, jež k této specifické oblasti přistupuje jinak než ostatní. Soustředí se totiž na oči uživatele a pomáhá k jejich relaxaci.

Pro samotného uživatele pak jde o jednoduchý proces: jediné, co musí dělat, je kopírovat svýma očima oči virtuální, které se objevují na displeji iPhonu. Ty se občas podívají doleva, někdy nahoru, poté doprava a samozřejmě i dolů. To vše v účinném opakování, které je vyžadováno. Díky aplikaci je tak možné trénovat oči těmito jednoduchými pohyby, jež by měly ulevit od stresu a neklidných situací.

Blink navíc k celému procesu přistupuje velmi zodpovědně a vyzývá uživatele, aby dělali totéž. To je důvod, proč je zapotřebí si nastavit pravidelné notifikace, které upozorní na to, že se blíží další „trénink“. Tím pádem by se měla odložit veškerá práce, ideálně se zavřít do klidného prostoru a pár minut kroutit očima podle pochopitelně znázorněných návodů.

Pro co nejpřesnější funkčnost využívá Blink schopnosti kamerové systému TrueDepth, který je používán pro bezpečnostní platformu Face ID. Ta totiž pohyb očí dokáže spolehlivě měřit, čímž je možné zaručit správné výsledky. Je tedy jasné, že aplikaci lze používat pouze na iPhonu X a novějších a aktuálních iPadech Pro – Touch ID v tomto směru příliš mnoho užitku neposkytne.

Blink je aktuálně nabízena zdarma, a to hlavně z důvodu, aby tvůrci nasbírali co nejvíce zpětných reakcí. Zajímavé také je, že aplikace původně vznikla z hackathonu, kde se ihned těšila velké oblibě. Tvůrci ji následně vypilovali do podoby, která je hodna vydání, ovšem stále upozorňují, že jde o testovací verzi a plnohodnotná varianta dorazí až později.

Stahovat můžete ZDE.