Většina respondentů je pevně rozhodnuta volit „menší zlo“

Mohu se mýlit, zdá se mi však, že významná část, ne-li většina respondentů volební ankety našeho listu je pevně rozhodnuta volit „menší zlo“ (Ponechme stranou, že takto smýšlející volič je možná tím největším zlem v celém politickém systému.)

Jak to, že si toho ještě nevšimli ve volebních štábech politických stran? Objektivní měřič zla neexistuje, moudrá strana tedy soustředí svou kampaň na zdůrazňování titěrnosti škod, které napáchala, a dá-li občan, ještě napáchá. Na pozitivní image český volič už tradičně nedá, dobře totiž ví, že politika je svinstvo.

TIP: Jak funguje půjčka na ruku, srovnání povinného ručení nebo záznam o dopravní nehodě?

Takový Vladimír Špidla by tedy udělal nejlépe, kdyby místo předvolebního chvástání vystoupil s prohlášením: „Ano, zmrvili jsme, co se dalo, ale přece jen po sobě nezanecháváme tak úplně spálenou zemi jako naši předchůdci.“

Cyril Svoboda mohl by zas říci: „Ano, hřeším, snad dokonce představuji nějaké to zlo, ale docela malé. V porovnání s Václavem Klausem, tím obrýleným satanášem, jsem pouhý Trepifajksl.“ A tak dále.

Mít chuť, čas a peníze, už dávno bych založil partaj. Ani by mě nenapadlo dát jí tak odpudivý název jako Cesta změny či Naděje. Jmenovala by se Menší zlo. Cesta do parlamentu by byla volná.